Список форумов Поговорим о Польше Поговорим о Польше
Уютный форум о Польше и не только - www.forum.opolshe.ru

FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы   РегистрацияРегистрация 
 ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 

Pobierz: Tajemnice Polskiej Polityki 1935-1945 (po polsku)
На страницу Пред.  1, 2

Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Polska Prasa / Dowolne media po polsku
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
Rain

СообщениеДобавлено: Пн Сен 07, 2009 4:23 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Holly Molly писал(а):
A czy oprócz obrażania i etykietkowania ludzi potrafisz odpowiedzieć obiektywnie na moje pytanie?

Zamiaru nikogo obrażać nie miałem. Niektórzy jednak zajmują się w kółko tym, że obrażają cudzą inteligencję. Proszę poczytać chociażby wypowiedzi Golema czy Ryhu, żeby się czegoś w życiu nauczyć. Fakty, wnioski, liczby...

Holly Molly писал(а):
Jeżeli ostrzeliwanie piwnic w czasie walk w mieście jest ludobójstwem, to czymże jest zrównanie z ziemią całego miasta Groznego?

Jeżeli zaistniała sytuacja, w której obiektem agresji stał się cały naród, a najeźdźca miał na celu jego eksterminację jest to bez wątpienia ludobójstwo. Taką właśnie próbę przeprowadziła w sierpniu Gruzja i jej sprawa jest już rozpatrywana w stosownych instancjach.

Ludobójstwo - celowe wyniszczanie całych narodów, grup etnicznych, religijnych lub rasowych

Jeżeli ktoś prowadzi na terenie własnego kraju operację antyterrorystyczną, mającą na celu likwidację bandytów, terrorystów, separatystów (nie chcących się poddać, mimo wielu propozycji) jest to nie tylko święta walka o przetrwanie ale i obowiązek państwa, które broni zgodnie z konstytucją życia swoich obywateli i swojej suwerenności. Nikogo ten stan rzeczy nie dziwi, bo problemy z separatyzmem dla przykładu mają takie kraje jak UK, Turcja, Hiszpania itd...

Holly Molly писал(а):
W tym samym czasie dowiadujemy się, że zamordowanie strzałem w tył głowy tysięcy polskich jeńców, według władz Rosji nie jest ludobójstwem.

Wydarzenia w Katyniu i mord, którego NKWD i Związek Sowiecki dokonały na polskich oficerach jest zbrodnią wojenną i bez wątpienia krwawym przestępstwem reżymu stalinowskiego. Owa zbrodnia wojenna nigdy, powtarzam nigdy, nie zostanie sklasyfikowana przez obowiązujące prawo międzynarodowe czy przez Rosję, jako ludobójstwo, definicję którego już miałem okazję podać wyżej. Została już nie raz i nie dwa potępiona i żadnego powodu, aby to tego ciągle powracać nikt w Rosji nie widzi.

Na przyszłość chce powiedzieć, że jeżeli komuś w Polsce nie podoba się Rosja, Rosjanie czy nasza interpretacja historii, niech składa pozew do sądów, trybunałów, ONZ-ów i innych kochanych organizacji międzynarodowych. Jeżeli Polska wygra taką sprawę i na mocy takiego oficjalnego oświadczenia pewne rzeczy będą się nazywać tak jak tego w Polsce życzą, będzie to wielkie polskie zwycięstwo...

Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
Mirek

СообщениеДобавлено: Пн Сен 07, 2009 8:08 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):
Holly Molly bzdury woli. Ten użytkownik marnuję nasz drogocenny czas jakąś tradycyjną rusofobską gadaniną i skacze z tematu na temat, próbując nam wmówić, że jesteśmy imperium zła. Strata czasu...
.

Widocznie użytkownik (wzorem G. Busha Juniora) umieścił Rosję na osi zła Laughing. A takiego Juszczenki nikt nie szarpie o rzeź ludności polskiej na Wołyniu dokonanej przez nacjonalistów ukraińskich, tam nie było szybkiej śmierci tylko konanie całymi dniami i nie żołnierzy, tylko kobiet, dzieci i starców. Dziś wszystko jest cacy, bo potrzebujemy sojusznika do osłabiania imperium Rosyjskiego Crying or Very sad
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Holly Molly

СообщениеДобавлено: Пн Сен 07, 2009 8:32 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):
Jeżeli ktoś prowadzi na terenie własnego kraju operację antyterrorystyczną, mającą na celu likwidację bandytów, terrorystów, separatystów (nie chcących się poddać, mimo wielu propozycji) jest to nie tylko święta walka o przetrwanie ale i obowiązek państwa, które broni zgodnie z konstytucją życia swoich obywateli i swojej suwerenności.
To może odnosić się także do... Gruzji!

Rain. Zdejm jednak te okulary „Made in USSR” z jedną soczewką powiększającą a drugą pomniejszającą. Shocked
Rain

СообщениеДобавлено: Пн Сен 07, 2009 8:43 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Holly Molly писал(а):

To może się odnosić do kogokolwiek. Do Kosowa np...

Holly Molly писал(а):
Rain. Zdejm jednak te okulary „Made in USSR” z jedną soczewką powiększającą a drugą pomniejszającą.

A ty swoje "made in Poland"... Smile

Po prostu mamy inne zdania. Ja swojego zmieniać nie będę i jestem przekonany, że ty również tego nie zrobisz...

Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
Holly Molly

СообщениеДобавлено: Ср Сен 09, 2009 6:55 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):
Holly Molly писал(а):
Holly Molly писал(а):
Rain. Zdejm jednak te okulary „Made in USSR” z jedną soczewką powiększającą a drugą pomniejszającą.

Po prostu mamy inne zdania. Ja swojego zmieniać nie będę i jestem przekonany, że ty również tego nie zrobisz...

"Rain" Zmienisz zdanie, zmienisz! Tak jak już co najmniej dwa razy w swoim życiu zmieniałeś.
Tak już tradycja w Rosji i ZSRR, że co kilka lat nowy przywódca potępia swojego poprzednika i jego "wypaczenia" a naród "zmienia zdanie"

Последний раз редактировалось: Holly Molly (Сб Сен 19, 2009 1:39 pm), всего редактировалось 1 раз
Rain

СообщениеДобавлено: Чт Сен 10, 2009 12:18 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Kochany Holly Molly. Nie wiem o co tam dokładnie chodzi i co trzeba ocenzurować (lub co sam ocenzurowałeś), ale dyskusja wyszła bardzo ciekawa i konstruktywna. Bardzo się cieszę, że możemy tak właśnie o wszystkim porozmawiać...
agata_88

СообщениеДобавлено: Чт Сен 10, 2009 12:42 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Very Happy
Myślę, że wielu zdążyło wczoraj przeczytać treść ocenzurowaną i nie bardzo rozumiem dlaczego Holly Molly tak postąpił. Czyżby zmienił zdanie?
Rain

СообщениеДобавлено: Чт Сен 10, 2009 5:34 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

To nasz wspólny problem. Jak są emocje też pozwalam sobie nazywać niektóre rzeczy fabryką czekolady. No, ale zawsze można później wszystko poprawić. Zalety wirtualnego świata...
agata_88

СообщениеДобавлено: Чт Сен 10, 2009 5:52 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Fakt, że w wielu momentach nie była to zbyt konstruktywna decyzja, ale każdy ma chwile słabości.
Rain писал(а):
No, ale zawsze można później wszystko poprawić. Zalety wirtualnego świata...

Szkoda, że w normalnym nie da się tego zrobić.
Mirek

СообщениеДобавлено: Чт Сен 10, 2009 7:42 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Nie wiedzieć czemu, u Holly Molly irytują mnie nie tyle poglądy, co to zdjęcie z boku i nick..........nic na to nie poradzę Embarassed
agata_88

СообщениеДобавлено: Чт Сен 10, 2009 10:12 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

No to zdjęcie rzeczywiście jest nieciekawe... A myślałam, że to tylko ja je tak postrzegam Smile
Holly Molly

СообщениеДобавлено: Сб Сен 19, 2009 1:33 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Twoje za to ciekawe.
Żal że to kobieta wypowiada takie zdanie o zdjęciu dziecka.
Moja droga. Wszystkie dzieci są piękne!

Последний раз редактировалось: Holly Molly (Сб Сен 19, 2009 7:16 pm), всего редактировалось 1 раз
Holly Molly

СообщениеДобавлено: Сб Сен 19, 2009 7:14 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Holly Molly писал(а):
Rain писал(а):
Holly Molly писал(а):
Holly Molly писал(а):

"Rain" Zmienisz zdanie, zmienisz! Tak jak już co najmniej dwa razy w swoim życiu zmieniałeś.
Tak już tradycja w Rosji i ZSRR, że co kilka lat nowy przywódca potępia swojego poprzednika i jego "wypaczenia" a naród "zmienia zdanie"

Rain, czytaj to szybko zanim znów przepadnie Laughing
agata_88

СообщениеДобавлено: Сб Сен 19, 2009 7:34 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Wszystkie dzieci są piękne, to też , ale zdjęcie pojawia się obok nicku, za którym, jak sądze, kryje się dorosła osoba i to jakoś się dla mnie kłóci. Ale to Twoja sprawa, dla mnie nie jest to takie istotne.
Stig

СообщениеДобавлено: Вс Сен 20, 2009 11:51 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):
Co do mordów i tzw. "krwawej gebni", która zdaniem wielu w Polsce i na Zachodzie wprost poluje na opozyjnch dziennikarzy, mogę jako normalny człowiek tylko współczuć i ubolewać. Na swiecie, co roku giną dziennikarze i to w różnych krajach i w różnych okolicznościach. Rosja z kolei wciąż jest krajem, który nie uporał się z przestępczością i załatwianiem spraw w takim właśnie stylu. Nie jest to wprawdzie taki "dziki zachód" jak w latach 90-h, ale problemów jest naprawdę dużo. Można oczywiście wszystko zwalić na FSB, ale mogą istnieć inne znacznie bardziej egzotyczne (zdaniem Polaków wersje), ponieważ śmierć Politkowskiej czy jakiegoś Litwinienki nie tylko nie pomogła Kremlowi, a wręcz przeciwnie, zepsuła wizerunek całego kraju, władzy itd. Proszę zauważyć ile osób wciąż działa i spokojnie pisze, co chce. Dlaczego ich władza nie zlikwiduje?...

Czy śmierć Litwinienki i Politkowskiej zaszkodziła bardziej niż to, gdyby dalej żyli tego nie wiemy. Ale istnieje taka możliwość, że gdyby żyli, to zaszkodzili by komuś jeszcze bardziej i dlatego nie żyją. Smile Rozbraja mnie natomiast twoja argumentacja. Co to znaczy, że na świecie też giną dziennikarze? Jeśli giną na świecie, to i w Rosji mogą ginąć? Poza tym nie słyszałem, żeby ktoś w Polsce i na Zachodzie polował na opozycyjnych dziennikarzy, więc jak już dajesz taki przykład, to proszę o konkrety. Bo jak na razie to populizm przez ciebie przemawia.
Rain

СообщениеДобавлено: Пн Сен 21, 2009 12:18 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Stig писал(а):
Czy śmierć Litwinienki i Politkowskiej zaszkodziła bardziej niż to, gdyby dalej żyli tego nie wiemy. Ale istnieje taka możliwość, że gdyby żyli, to zaszkodzili by komuś jeszcze bardziej i dlatego nie żyją.

Jeżeli coś nie jest oczywiste dla ciebie i ty czegoś nie wiesz, to nie oznacza, że tak nie jest. W Rosji są dziennikarze opozycyjni, którzy cały czas dużo piszą, jest ich cała masa. Piszą o wszystkim: o łamaniu praw człowieka, o Kremlu, o "przestępczej polityce władzy" itd. Zawsze mają swoje zdanie w zależności od tego, kto ich finansuje i, co im każe robić naczelny. Według mnie zaszkodzić nie mogą, bo wolność słowa jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Putin, Medwiediew, Kreml wciąż mają olbrzymie poparcie, wciąż ich lubimy i oddajemy na wyborach swoje głosy...

Stig писал(а):
Rozbraja mnie natomiast twoja argumentacja. Co to znaczy, że na świecie też giną dziennikarze? Jeśli giną na świecie, to i w Rosji mogą ginąć?

Czy sam zromiałeś, co w tej chwili powiedziałeś? Smile Może Rosja to nie kraj, a dziennikarze to nie ludzie, których ktoś może zabić z jakiegoś powodu?...

Gdy piszę, że na świecie giną dziennikarze mam na myśli śmierć dziennikarzy związaną właśnie z wykonywaniem zawodu. Dla przykładu według danych międzynarodowej organizacji "Press Emblem Campaign" na świecie w roku 2006 zginęło - 56 dziennikarzy, w roku 2007 - 64 dziennikarzy, w 2008 - 61 itd. W tym roku (jak dotąd) na świecie zginęło 59 dziennikarzy, przy czym 5 z Federacji Rosyjskiej. Liderem jest Meksyk, na drugim miejscu jest Irak, później jakaś Algeria i Afganistan. To są statystyki.

Stig писал(а):
Poza tym nie słyszałem, żeby ktoś w Polsce i na Zachodzie polował na opozycyjnych dziennikarzy, więc jak już dajesz taki przykład, to proszę o konkrety. Bo jak na razie to populizm przez ciebie przemawia.

Proszę nie uprawiać demagogii na tym forum. Gdyby w Rosji ktoś polował na opozycyjnych dziennikarzy byłoby to bardzo któtkie polowanie, pewnie i godzinyby nie potrwało. Gdyby Rosja nie była krajem demokratycznym takie pojęcie w ogóleby nie istniało, jak nie istniało w ZSRR. Nie było bowiem za czasów komuny ani opozycji, ani demokracji, ani wolności słowa...

Stig

СообщениеДобавлено: Пн Сен 21, 2009 1:07 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):
Jeżeli coś nie jest oczywiste dla ciebie i ty czegoś nie wiesz, to nie oznacza, że tak nie jest. W Rosji są dziennikarze opozycyjni, którzy cały czas dużo piszą, jest ich cała masa. Piszą o wszystkim: o łamaniu praw człowieka, o Kremlu, o "przestępczej polityce władzy" itd. Zawsze mają swoje zdanie w zależności od tego, kto ich finansuje i, co im każe robić naczelny. Według mnie zaszkodzić nie mogą, bo wolność słowa jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Putin, Medwiediew, Kreml wciąż mają olbrzymie poparcie, wciąż ich lubimy i oddajemy na wyborach swoje głosy...

Hehe, sam sobie kręcisz bat... A są u was dziennikarze opozycyjni niefinansowani przez zachód? Bo u nas są, a z twojej wypowiedzi wynika, że u was nie ma takich. Wink

Rain писал(а):
Czy sam zromiałeś, co w tej chwili powiedziałeś? Smile Może Rosja to nie kraj, a dziennikarze to nie ludzie, których ktoś może zabić z jakiegoś powodu?...

Gdy piszę, że na świecie giną dziennikarze mam na myśli śmierć dziennikarzy związaną właśnie z wykonywaniem zawodu. Dla przykładu według danych międzynarodowej organizacji "Press Emblem Campaign" na świecie w roku 2006 zginęło - 56 dziennikarzy, w roku 2007 - 64 dziennikarzy, w 2008 - 61 itd. W tym roku (jak dotąd) na świecie zginęło 59 dziennikarzy, przy czym 5 z Federacji Rosyjskiej. Liderem jest Meksyk, na drugim miejscu jest Irak, później jakaś Algeria i Afganistan. To są statystyki.

To ty niestety nie zrozumiałeś. Smile Ja też mam na myśli śmierć związaną z wykonywaniem zawodu. Chodziło mi o to, że twoja argumentacja jest w stylu: w innych krajach mordowani są dziennikarze, więc nic złego, że w Rosji też się ich morduje.

Rain писал(а):
Proszę nie uprawiać demagogii na tym forum. Gdyby w Rosji ktoś polował na opozycyjnych dziennikarzy byłoby to bardzo któtkie polowanie, pewnie i godzinyby nie potrwało. Gdyby Rosja nie była krajem demokratycznym takie pojęcie w ogóleby nie istniało, jak nie istniało w ZSRR. Nie było bowiem za czasów komuny ani opozycji, ani demokracji, ani wolności słowa...

Prosiłem o konkrety, nic nie napisałeś - ok. Politkowską i kilkoro innych jakoś ktoś upolował, chociaż nie wiem czy w godzinę się wyrobił... A to, że pojęcie opozycji nie istniało w ZSRR, nie znczy, że jej nie było. Smile
Rain

СообщениеДобавлено: Пн Сен 21, 2009 12:56 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Stig писал(а):
Hehe, sam sobie kręcisz bat... A są u was dziennikarze opozycyjni niefinansowani przez zachód? Bo u nas są, a z twojej wypowiedzi wynika, że u was nie ma takich.

Mam na myśli cały czas to, że dziennikarze zawsze piszą rzeczy, które pisać trzeba. Godzą się na to, żeby taką pracę wykonywać i sprzedawać pracodawcy swoje umiętności i usługi, jak w kazdym innym fachu. Dziennikarz nie może tak po prostu napisać tylko to, co on chcę, no chyba że w prywatnym blogu. Każda prasa ma właściciela, każda gazeta ma naczelnego. Polska nie jestem tu wyjątkiem. Jeżeli redaktor działu mówi, co trzeba pisać właśnie to polski dziennikarz napiszę, albo pozostanie bez pracy. Wiktor Bater zrobił ciekawy reportaż, gdzy 08/08/08 Gruzja zbombardowała śpiące Chinwał, uważał, że robi coś dobrego, bo chodziło o prawdę i co? Naczelny powiedział, że takich materiałów nie będzie na antenie i później go zwolnił. Tyle jeśli chodzi o swobodę słowa w Polsce. Poza tym w Polsce nie zauważyłem od 20 lat jakiejś prasy opozycyjnej. Tu swoboda słowa polega tylko na tym , żeby wspólnie pisać świństwa o Rosji, 24/7 365 dni w roku.

Stig писал(а):
To ty niestety nie zrozumiałeś. Smile Ja też mam na myśli śmierć związaną z wykonywaniem zawodu. Chodziło mi o to, że twoja argumentacja jest w stylu: w innych krajach mordowani są dziennikarze, więc nic złego, że w Rosji też się ich morduje.

Nie przypominam takiej argumentacji. Napisałem, że w Rosji jest wciąż dużo problemów z przestępczością i że nie jest ona wyjątkiem jeśli chodzi o mordowanie dziennikarzy. Co w tym może być dobrego?

Stig писал(а):
Prosiłem o konkrety, nic nie napisałeś - ok. Politkowską i kilkoro innych jakoś ktoś upolował, chociaż nie wiem czy w godzinę się wyrobił... A to, że pojęcie opozycji nie istniało w ZSRR, nie znczy, że jej nie było.

Nie posiadam informacji kto zabił Politkowską czy Litwinienkę, tyle jeśli chodzi o konkrety. Wiem tylko, że ani ona ani ten kryminalista i złodziej Krenlowi zaszkodzić specjalnie nie mogły. Stąd moje wątpliwości co do tego, któ ich zabił. W ZSRR nie istniała wolna prasa, nie było demokracji i nie pojawiały się artykuły, które w jakikolwiek sposób były sprzeczne z linią partii. Jeśli chodzi o dysydentów i podziemie, to nie ma to nic wspólnego z obecną sytuacją w Rosji. Nie można tego porównywać...

Stig

СообщениеДобавлено: Пн Сен 21, 2009 11:28 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):
Stig писал(а):
Hehe, sam sobie kręcisz bat... A są u was dziennikarze opozycyjni niefinansowani przez zachód? Bo u nas są, a z twojej wypowiedzi wynika, że u was nie ma takich.

Mam na myśli cały czas to, że dziennikarze zawsze piszą rzeczy, które pisać trzeba. Godzą się na to, żeby taką pracę wykonywać i sprzedawać pracodawcy swoje umiętności i usługi, jak w kazdym innym fachu. Dziennikarz nie może tak po prostu napisać tylko to, co on chcę, no chyba że w prywatnym blogu. Każda prasa ma właściciela, każda gazeta ma naczelnego. Polska nie jestem tu wyjątkiem. Jeżeli redaktor działu mówi, co trzeba pisać właśnie to polski dziennikarz napiszę, albo pozostanie bez pracy.

Tutaj pełna zgoda. Oczywiste jest, że dziennikarze są subietywni i piszą to, co chcą ludzie, którzy ich opłacają. Tak jest w Polsce i tak jest w Rosji. Ja mam wrażenie, że uważasz, że tak jest tylko w Polsce. Podobnie jak większość Polaków jest zdania, że obietywne dziennikarstwo mamy w Polsce, a rosyjskie miedia siedza w kieszeni Putina. Oczywiście ci Polacy nie zdają sobie sprawy, że codziennie są manipulowani prze TVP, TVN i Polsat. Ty zdajesz się reprezentować identyczne stanowisko, tylko w drugą stronę.

Rain писал(а):
Wiktor Bater zrobił ciekawy reportaż, gdzy 08/08/08 Gruzja zbombardowała śpiące Chinwał, uważał, że robi coś dobrego, bo chodziło o prawdę i co? Naczelny powiedział, że takich materiałów nie będzie na antenie i później go zwolnił. Tyle jeśli chodzi o swobodę słowa w Polsce. Poza tym w Polsce nie zauważyłem od 20 lat jakiejś prasy opozycyjnej. Tu swoboda słowa polega tylko na tym , żeby wspólnie pisać świństwa o Rosji, 24/7 365 dni w roku.

Wiktor Bater zrobił reportaż po linii Moskwy, a nie po linii Warszawy, więc naturalne, że wyleciał. Gdyby rosyjski dziennikarz zrobił materiał, po linii Warszawy, to też by wyleciał, zapewniam cię. Ciągle w twoich wypowiedziach przewija się między wierszami, że to Moskwa mówi prawdę, a Warszawa kłamie. Zapewniam cię, że jedni i drudzy nader często kłamią, a prawda leży pośrodku. Kto zaczął konflikt Gruziński? Nie wiadomo. Byłeś tam? Widziałeś pierwsze strzały? Nie. Polegasz jedynie na dziennikarzach, a ci jak już wspólnie ustaliliśmy są opłacani i piszą to, co chcą ich mocodawcy. Poza tym nie wiem, jakie świństwa o Rosji widzisz w Polskiej prasie.

Rain писал(а):
Stig писал(а):

Nie przypominam takiej argumentacji. Napisałem, że w Rosji jest wciąż dużo problemów z przestępczością i że nie jest ona wyjątkiem jeśli chodzi o mordowanie dziennikarzy. Co w tym może być dobrego?

Więc nie wiem po co piszesz, że na świecie też morduje się dziennikarzy? Chcesz wybielić morderstwa rosyjskich dziennikarzy? Inni żle robią, to i nam wolno? To nie jest żaden argument, że gdzie indziej też się morduje. W Rosji nie powinien być zamordowany ani jeden dziennikarz, niezależnie od tego ilu ich ginie poza granicami Rosji.

Rain писал(а):
Nie posiadam informacji kto zabił Politkowską czy Litwinienkę, tyle jeśli chodzi o konkrety. Wiem tylko, że ani ona ani ten kryminalista i złodziej Krenlowi zaszkodzić specjalnie nie mogły. Stąd moje wątpliwości co do tego, któ ich zabił.

A skąd wiesz, że zaszkodzić nie mogli? Wiesz co, ile i o kim wiedzieli? Nie wiesz. Ale logika nakazuje domniemywać, że skoro zostali zabici, to komuś jednak mogli zaszkodzić. Kto by zabijał kogoś, kto nikomu nie może zaszkodzić? To proste, w końcu stare rosyjskie przysłowie mówi - mniej wiesz, lepiej śpisz. Jeśli wiesz dużo i ta wiedza może być niewygodna dla niektórych osób, to wtedy zaczynają się problemy, które w najgorszym przypadku kończą się zabójstwem. O ile śmierć Politkowskiej zawsze będzie można podciągnąć pod napad, o tyle Litwinienko zginął z rąk służb, to chyba oczywiste dla ciebie? Bo materiałami promieniotwórczymi zwykli gangsterzy nie dysponują. Po co więc służby miałyby zadawać sobie tyle trudu, żeby zlikwidować kogoś kompletnie nieszkodliwego? I jeszcze jedno... Dlaczego Litwinienko to złodziej? Co ukradł i w jakich ilościach?
Rain

СообщениеДобавлено: Вт Сен 22, 2009 12:42 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Stig писал(а):
Tutaj pełna zgoda. Oczywiste jest, że dziennikarze są subietywni i piszą to, co chcą ludzie, którzy ich opłacają. Tak jest w Polsce i tak jest w Rosji. Ja mam wrażenie, że uważasz, że tak jest tylko w Polsce. Podobnie jak większość Polaków jest zdania, że obietywne dziennikarstwo mamy w Polsce, a rosyjskie miedia siedza w kieszeni Putina. Oczywiście ci Polacy nie zdają sobie sprawy, że codziennie są manipulowani prze TVP, TVN i Polsat. Ty zdajesz się reprezentować identyczne stanowisko, tylko w drugą stronę.

Rosyjskie media mają swoją specyfikę. Może w kieszeni Putina nie siedzą w 100%, ale mają tak zwaną "samocenzurę" i "dyscyplinę", którą w Polsce interpretuje się jako strach. Nic dziwnego w sumie. Autorytet władzy jest bardzo wysoki, dziennikarze już wiedzą, gdzie leży pewna granica. Na szczęście są wydania, które bez problemu piszą rzeczy "antykremlowskie" i znajdują się faktycznie pod ochroną władzy, są nietykalni, bo demokracja ma być, ma to jakoś przezwoicie wyglądać.

W Polsce jest inaczej. W Polsce media świetnie sobie radzą, jeśli chodzi o krytykę różnych partii politycznych i o zaciętą walkę na arenie wewnętrznej. Natomiast istnieje jakaś zmowa czy znowuż "samocenzura" jeśli chodzi o Rosję i interpretację różnych wydarzeń politycznych na świecie, w których Rosja uczestniczy. Czy to jest strach czy powszechny antagonizm w stosunku do Wschodniego sąsiada? Może i pierwsze i drugie...

Stig писал(а):
Wiktor Bater zrobił reportaż po linii Moskwy, a nie po linii Warszawy, więc naturalne, że wyleciał. Gdyby rosyjski dziennikarz zrobił materiał, po linii Warszawy, to też by wyleciał, zapewniam cię. Ciągle w twoich wypowiedziach przewija się między wierszami, że to Moskwa mówi prawdę, a Warszawa kłamie. Zapewniam cię, że jedni i drudzy nader często kłamią, a prawda leży pośrodku. Kto zaczął konflikt Gruziński? Nie wiadomo. Byłeś tam? Widziałeś pierwsze strzały? Nie. Polegasz jedynie na dziennikarzach, a ci jak już wspólnie ustaliliśmy są opłacani i piszą to, co chcą ich mocodawcy. Poza tym nie wiem, jakie świństwa o Rosji widzisz w Polskiej prasie.

Ja oglądałem film Batera i jestem pewien, że nikt w Polsce go nie oglądał. Problem polega nba tym że nie był to reportaż "po linii Moskwy". Był to dokument z miejsca walk, z miasta, które Gruzini zaatakowali. Szkoda, ale tak rzeczywiście było. Proszę bardzo: http://media.izvestia.ru/foreign/article1468/ Proszę po obejrzeniu tego nagrania powiedzieć, co w tym filmie jest nieprawdą, bo facet nagrał te rzeczy od razu, po fakcie, po taku. Cały świat już wie, co się tam stało i nawet Zachód nie zaprzecza, że było właśnie tak jak mówiła Rosja czy Bater. Bater po prostu mówił PRAWDĘ. Z kolei NIEPRAWDA jest wtedy, gdy cały świąt 3 dni milczy (mimo faktu istnienia niezależnych mediów, które dają infę w trybie live), a dopiero później pokazuje się rosyjskie czołgi, które niby z nienacka atakują Gruzję i Tbilisi...

Chodzi mi o to, że kiedy zwykły Polak, który nie lubi Putina i politykę Rosji itd. zrozumie, że czasami bywa tak, że to nie Rosja jest znowu winowajcą, to już będzie jakiś przełom, wielka zmiana. Na tym można budować, to jest przyszłośc, bo szansa na pojednanie, partnerstwo, ptrzyjaźń etc. Zazwyczaj mamy rozmowę w stylu - NIENAWIDZĘ WAS ZA WSZYSTKO... Smile

Stig писал(а):
Więc nie wiem po co piszesz, że na świecie też morduje się dziennikarzy? Chcesz wybielić morderstwa rosyjskich dziennikarzy? Inni żle robią, to i nam wolno? To nie jest żaden argument, że gdzie indziej też się morduje. W Rosji nie powinien być zamordowany ani jeden dziennikarz, niezależnie od tego ilu ich ginie poza granicami Rosji.

Jeszcze raz chcę powiedzieć, że wybielanie morderców dziennikarzy nie jest moim hobby. Smile Ja sam jestem etatowym dziennikarzem od 10 lat. Rozumiesz. Interesuje mnie swoją drogą, dlaczego Polskę i Polaków nie interesuje los dziennikarzy w Iraku czy Afganistanie. Według statystyk ich tam ginie najwięcej na świecie i w tym jest także zasługa Polski. Czy ukazał się w polskiej prasie kiedyś artykuł na ten temat, że po agresji zbrojnej na te dwa suwerenne kraje, która została przeprowadzona wraz z USA, giną tam regularnie dziennikarze? Czy ktoś zadał sobie pytanie, kto ich morduje? Może polskie służby specjalne, bo piszą prawdę? Czy ktoś w Polsce wie, że więzieniach w Iraku jest przechowywanych ok. 30 tys. ludzi (tzw. dysydentów jak w ZSRR), że tych ludzi regularnie się torturuje?!...

Stig писал(а):
A skąd wiesz, że zaszkodzić nie mogli? Wiesz co, ile i o kim wiedzieli? Nie wiesz. Ale logika nakazuje domniemywać, że skoro zostali zabici, to komuś jednak mogli zaszkodzić. Kto by zabijał kogoś, kto nikomu nie może zaszkodzić? To proste, w końcu stare rosyjskie przysłowie mówi - mniej wiesz, lepiej śpisz. Jeśli wiesz dużo i ta wiedza może być niewygodna dla niektórych osób, to wtedy zaczynają się problemy, które w najgorszym przypadku kończą się zabójstwem. O ile śmierć Politkowskiej zawsze będzie można podciągnąć pod napad, o tyle Litwinienko zginął z rąk służb, to chyba oczywiste dla ciebie? Bo materiałami promieniotwórczymi zwykli gangsterzy nie dysponują. Po co więc służby miałyby zadawać sobie tyle trudu, żeby zlikwidować kogoś kompletnie nieszkodliwego? I jeszcze jedno... Dlaczego Litwinienko to złodziej? Co ukradł i w jakich ilościach?

Każdy człowiek myślący powinien wiedzieć, co się opłaca, a co nie. We wszystkim jest woja logika. Ja wiem, że śmierć Litwinienki i Politkowskiej zaszkodziła Kremlowi znacznie bardziej niż ich istnienie. Gazeta Politkowskiej wciąż publikuje antyrządowe artykuły bez przerwy, jest teraz znana na całym świecie, bo jaki rozgłos tej sprawy. Jeśli o Litwinienko to był on po prostu nikim. Wystarczy pogooglować i dowiesz się jak trafił do więzienie za kradzież materiałów wybuchowych i jak się zaczęła jego przestępcza kariera. Było to jeszcze przed Bierezowskim i całym tym graniem w ruch opozycyjny. W Polsce niestety o tym nie piszę i nie mówią. Tutaj się opłaca pokazywać tylko to, co naprwadę ważne...

Stig

СообщениеДобавлено: Вт Сен 22, 2009 11:10 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):
Rosyjskie media mają swoją specyfikę. Może w kieszeni Putina nie siedzą w 100%, ale mają tak zwaną "samocenzurę" i "dyscyplinę", którą w Polsce interpretuje się jako strach. Nic dziwnego w sumie. Autorytet władzy jest bardzo wysoki, dziennikarze już wiedzą, gdzie leży pewna granica. Na szczęście są wydania, które bez problemu piszą rzeczy "antykremlowskie" i znajdują się faktycznie pod ochroną władzy, są nietykalni, bo demokracja ma być, ma to jakoś przezwoicie wyglądać.

W Polsce jest inaczej. W Polsce media świetnie sobie radzą, jeśli chodzi o krytykę różnych partii politycznych i o zaciętą walkę na arenie wewnętrznej. Natomiast istnieje jakaś zmowa czy znowuż "samocenzura" jeśli chodzi o Rosję i interpretację różnych wydarzeń politycznych na świecie, w których Rosja uczestniczy. Czy to jest strach czy powszechny antagonizm w stosunku do Wschodniego sąsiada? Może i pierwsze i drugie...

I cały czas potwierdzasz to, o czym mówię. Dla ciebie rosyjskie media mają "pewną specyfikę" (czytaj: są ok), a w Polsce jest inaczej, zmowa, strach (czytaj: są be). I dopóki ludzie w Rosji i w Polsce będą myśleć kategoriami "to wy jesteście nie w porządku, u nas wszystko ok", dopóty nasze stosunki będą takie jakie są dzisiaj.

Rain писал(а):
Ja oglądałem film Batera i jestem pewien, że nikt w Polsce go nie oglądał. Problem polega nba tym że nie był to reportaż "po linii Moskwy". Był to dokument z miejsca walk, z miasta, które Gruzini zaatakowali. Szkoda, ale tak rzeczywiście było. Proszę bardzo: http://media.izvestia.ru/foreign/article1468/

Ja widziałem takie same filmy po ataku Rosjan na miasta gruzińskie. I co powiesz? Na jakiej podstawie twierdzisz, że to prawda, a to co widziałem, nieprawda? Byłeś tam? Widziałeś kto strzelał pierwszy? Czy opierasz się na relacjach dziennikarzy, którzy jak sam przyznałeś piszą to, co chcą ich pracodawcy?

Rain писал(а):
Jeszcze raz chcę powiedzieć, że wybielanie morderców dziennikarzy nie jest moim hobby. Smile Ja sam jestem etatowym dziennikarzem od 10 lat. Rozumiesz. Interesuje mnie swoją drogą, dlaczego Polskę i Polaków nie interesuje los dziennikarzy w Iraku czy Afganistanie. Według statystyk ich tam ginie najwięcej na świecie i w tym jest także zasługa Polski. Czy ukazał się w polskiej prasie kiedyś artykuł na ten temat, że po agresji zbrojnej na te dwa suwerenne kraje, która została przeprowadzona wraz z USA, giną tam regularnie dziennikarze? Czy ktoś zadał sobie pytanie, kto ich morduje? Może polskie służby specjalne, bo piszą prawdę? Czy ktoś w Polsce wie, że więzieniach w Iraku jest przechowywanych ok. 30 tys. ludzi (tzw. dysydentów jak w ZSRR), że tych ludzi regularnie się torturuje?!...

Nie zmieniaj tematu. Rozmawiamy o morderstwach dziennikarzy w ROSJI, a nie w Afganistanie czy Iraku. To, że siły koalicji używają tortur wie przeciętnie inteligentny człowiek. Nie łudź się, że Rosjanie ich nie używają. Afgańczykom i Irakijczykom powinno zależeć, żeby w ich krajach nie mordowano dziennikarzy, tak samo jak tobie powinno zależeć, żeby nie robiono tego w Rosji. Nie potrafisz bez oglądania się na innych przyznać jak mężczyzna, że jest to praktyka naganna i macie sporo do poprawienia? To tak jak ja bym powiedział: co z tego, że w Polsce mamy dziurawe drogi, jak na Ukrainie są jeszcze gorsze. Tylko do gorszych chyba nie chcemy równać?

Rain писал(а):
Każdy człowiek myślący powinien wiedzieć, co się opłaca, a co nie. We wszystkim jest woja logika. Ja wiem, że śmierć Litwinienki i Politkowskiej zaszkodziła Kremlowi znacznie bardziej niż ich istnienie. Gazeta Politkowskiej wciąż publikuje antyrządowe artykuły bez przerwy, jest teraz znana na całym świecie, bo jaki rozgłos tej sprawy. Jeśli o Litwinienko to był on po prostu nikim. Wystarczy pogooglować i dowiesz się jak trafił do więzienie za kradzież materiałów wybuchowych i jak się zaczęła jego przestępcza kariera. Było to jeszcze przed Bierezowskim i całym tym graniem w ruch opozycyjny. W Polsce niestety o tym nie piszę i nie mówią. Tutaj się opłaca pokazywać tylko to, co naprwadę ważne...

O ile dobrze pamiętam, to powodem pierwszego i drugiego zatrzymania Litwinienki było rzekome nadużycie uprawnień przy zatrzymywaniu przestępców. W trzecim oskarżeniu była mowa o podłożeniu materiałów wybuchowych, które rzekomo wyniósł z magazynu FSB. Ale przecież nie o kradzież chodziło. Litwinienko był nikim? To w takim razie dlaczego ktoś go zabił? W końcu nie ma sensu mordować człowieka, który nie może zaszkodzić, prawda?
Rain

СообщениеДобавлено: Ср Сен 23, 2009 11:24 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Powiem w skrócie, że próbuję do wszystkiego podchodzić obiektywnie. Rosjanie nie mają żadnych pretensji do Polski i nie pamiętam, żeby w Rosji miała miejsce kampania w stylu "to wy jesteście nie w porządku". Takie zachowanie cechuje oficjalną Polskę i polskie wolne media. Na ile są wolne czy demokratyczne to już zupełnie inna sprawa.

Jeśli chodzi o atak Gruzji na Osetię Płd. to z forumowiczów tylko jedna osoba osobiście (służbowo) udała się do Osetii po tym krwawym incydencie. Jest to Serek. Słynie on z otwartości, szczerości i honoru. Chyba wystarczająca reklama z mojej strony. Zawsze można z nim porozmawiać i dowiedzieć się więcej na temat tego, co widział naoczny świadek.

Dodam tylko, że twoja pozycja w stylu "czy ty widziałeś, czy tam byłeś" mija się z celem. Ja równie dobrze mogę zapytać się, czy któś widział holokaust, czy ktoś widział, jak NKWD likwidowało polskich oficerów? Niemniej jednak wszyscy coś tam wiedzą. Z łatwością znajdziesz informację o zbombardowaniu śpiącej Osetii Płd 08/08/08 nie tylko w rosyjskich (quasi wolnych) mediach, ale także w mediach rozdimych lub zachodnich. Kilka klików dosłownie i znasz prawdę. Zaskoczy cię również fakt, że większość obrazków i filmików z Gruzji po rosyjskim ataku jest falsyfikacją.

I ostatnia rzecz. Jeszcze raz powtarzam to, co mówiłem wcześniej. Nie uprawiam tzw. wybielania morderców dziennikarzy czy w ogóle jakichkolwiek morderców. Nie pasuję mi polska teza o "polowaniu na dziennikarzy opozycyjnych w Rosji". Jest to największa bzdura, którą słyszałem. W każdym konkretnym wypadku jest konkretny sprawca/bandyta/morderca i konkretna przyczyna/motyw. Teoretyzować może każdy, ale tylko sąd może kogoś konkretnie oskarzyć i wynieść wyrok....

Stig

СообщениеДобавлено: Сб Сен 26, 2009 1:02 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):
Rosjanie nie mają żadnych pretensji do Polski i nie pamiętam, żeby w Rosji miała miejsce kampania w stylu "to wy jesteście nie w porządku". Takie zachowanie cechuje oficjalną Polskę i polskie wolne media.

Ależ sam sobie przeczysz w tych dwóch zdaniach. Naprawdę tego nie widzisz? Laughing

Co do Serka, to nie znam człowieka, więc nie wiem czy jest wiarygodny... Nie przywołuj tutaj holokaustu czy mordu w Katyniu, bo to kompletnie co innego. Te dwa "wydarzenia" były potwierdzane przez wiele niezależnych źródeł, natomiast jesli chodzi o wojnę gruzińską, mamy do czynienia z sytuacją, kiedy jedna strona mówi, że coś jest białe, a druga, że czarne. Komu wierzyć? Ty wierzysz Rosjanom, bo jest Rosjaninem. Ja jestem neutralny, mimo mojej ogromnej sympatii dla Rosji, bo zwyczajnie nie jestem w stanie ocenić kto mówi prawdę. Jedno jest pewne: na pewno ktoś kłamie.

Rain писал(а):
I ostatnia rzecz. Jeszcze raz powtarzam to, co mówiłem wcześniej. Nie uprawiam tzw. wybielania morderców dziennikarzy czy w ogóle jakichkolwiek morderców. Nie pasuję mi polska teza o "polowaniu na dziennikarzy opozycyjnych w Rosji". Jest to największa bzdura, którą słyszałem. W każdym konkretnym wypadku jest konkretny sprawca/bandyta/morderca i konkretna przyczyna/motyw.

To dlaczego nie ma sprawcy/bandyty/motywu w sprawie zabójstwa Litwinienki? Rosja się od tego odcina. W końcu skoro był "nikim", bez problemu powinno być wszystko wyjaśnione.
Rain

СообщениеДобавлено: Сб Сен 26, 2009 12:38 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Nie zmieniam zdania w tej sprawie. Może po prostu powinienem parafrazować dla opornych - nie przypominam sobie, że Rosja od 1991 (kiedy istnieje jako suwerenna FR) występowała z jakimikolwiek oskarzeniami pod adresem Polskie. Wszystkie rosyjskie publikacje czy wypowiedzi MSZ, historyków i polityków noszą wyłącznie charakter odpowiedzi na polskie próby fałszowanie historii, na polskie oskarzenia, na polskie bluźnierstwo...

Stig писал(а):
Ja jestem neutralny, mimo mojej ogromnej sympatii dla Rosji, bo zwyczajnie nie jestem w stanie ocenić kto mówi prawdę. Jedno jest pewne: na pewno ktoś kłamie.

Znajdzie tylko ten, kto szuka. Ja wiem na 100%, że masz swoją opinię i wiesz jaka była prawda. Żeby się o tym dowiedzieć wcale nie musisz czytać prasy rosyjskiej, której powiedzmy nie ufasz. Pisali o tej wojnie później wszyscy i co ciekawe jednak prawdę, Nawet polskie media nie potrafiły tego przemilczeć, są też naoczni świadkowie wśród obserwatorów OBWE itd. Wszystko można znaleźć. Albo możesz się udać do Osetii Płd i pozmawiać z kilkoma tysiącami tych, którzy tamtego dnia stracili na zawsze swoich krewnych...

Stig писал(а):
To dlaczego nie ma sprawcy/bandyty/motywu w sprawie zabójstwa Litwinienki? Rosja się od tego odcina. W końcu skoro był "nikim", bez problemu powinno być wszystko wyjaśnione.

Pytaj się o to Scotland Yard, a nie mnie...

Stig

СообщениеДобавлено: Сб Сен 26, 2009 11:08 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Mnie nie chodzi w tym momencie o media, tylko o postawę jaką reprezentujesz. Postawę pod tytułem "my jesteśmy ok, a wy nie". Vide:
Rain писал(а):
Rosjanie nie mają żadnych pretensji do Polski i nie pamiętam, żeby w Rosji miała miejsce kampania w stylu "to wy jesteście nie w porządku". Takie zachowanie cechuje oficjalną Polskę i polskie wolne media.

I póki takie postawy będą z obu stron, to na kompromis nie ma co liczyć.

Rain писал(а):
Pytaj się o to Scotland Yard, a nie mnie...

Odpowiedź jest prosta - zrobili to profesjonaliści i tyle. Ja pytam dlaczego Rosja się od tego odcina? Dlaczego nie chce umożliwić Scotland Yardowi przesłuchanie Ługowoja? Nie wiem jak naiwnym trzeba być, żeby myśleć, że stoi za tym ktoś inny niż rosyjskie specsłużby...
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Polska Prasa / Dowolne media po polsku Часовой пояс: GMT + 1
На страницу Пред.  1, 2
Страница 2 из 2

Перейти: