Список форумов Поговорим о Польше Поговорим о Польше
Уютный форум о Польше и не только - www.forum.opolshe.ru

FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы   РегистрацияРегистрация 
 ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 

Praca w Polsce
На страницу Пред.  1, 2

Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Dyskutujemy po POLSKU
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
Anna888

СообщениеДобавлено: Чт Июл 15, 2010 9:49 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

TakiSobie
Może nie, ale przynajmniej nie uważam, że polska dziewczyna będzie szukać pracy w restauracji przez 2 tygodnie.

Andrew

СообщениеДобавлено: Сб Июл 17, 2010 8:23 am    Заголовок сообщения: Re: Praca w Polsce Ответить с цитатой

Ruda писал(а):
Chciałam z Wami porozmawiać o pracy w Polsce.
Poznałam kilka osуb z Rosji ktуre chciałyby tutaj podjąć pracę,
jednak nikt nie wie gdzie jej szukać, to nie są osoby ktуre
mogą sobie tę pracę załatwić po znajomości.
Po polsku znają zaledwie kilka zdań.
Czy są na tym forum osoby ktуre natknęły się na ludzi lub instytucje
do ktуrych taki człowiek może się zwrуcić?
Na polskim rynku pracy jest miejsce dla takich ludzi?
Czy jedynym sposobem są znajomości lub praca na czarno?
(Może Ambasada?)
Rozejrzałam się po polskich portalach z pracą ale cienko to wygląda, w zasadzie nie znalałam nic.
Widziałam na pierwszej stronie rosjanie.pl że MacGyver kiedyś poruszał ten temat, niestety nie ma już chyba tego wątku Sad

Ruda писал(а):
A może są tu Rosjanie ktуrym udało się założyć firmę w Polsce?
Jeśli tak to czy napotkaliście jakieś większe problemy?
Wiem że z zasady zakładanie tu firmy jest problematyczne... :I

Nie jestem Rosjaninem (Ukrainiec), ale założyliśmy firmę 3 lata temu. Ten kto chce ten pracuje, a kto nie chce pracować narzeka ...
nie znam języka, nie mam znajomości , mnie tu nie lubią i nie chcą dacz prace ... itd (etc)

Przejmujemy także (oprócz polaków) do pracy Rosjan, Ukraińców, Białorusinów, Litwinów itd który nie znają polskiego.
Zarabiają tak samo jak Polacy. Jeszcze do tego robimy zezwolenia na pracę i karty pobyty, meldujemy.

Ale uważam za normalkę kiedy polski pracodawca, nie znajomy z obcymi językami i przepisami dotyczącymi obcekrajowców, boi się lub nie chce przyjmować taki osobę do pracy.
Takich pracodawców w Polsce jest absolutna większość i to oczywiste dlaczego, bo to jest Polska.

Takim ludziom lepiej nie narzekać, tylko wyuczyć polski język chociażby do poziomu żeby mogli sami porozumiewać się z pracodawcami ... bo większość pośredników pomagających znaleźć pracą takim ludziom prace to oszuści ... i za zwyczaj z takiego samego pochodzenia ... (oszukują swoich)
Obiecują wszystko czego chcesz żeby tylko dostać swoją kwotę ....
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Andrew

СообщениеДобавлено: Сб Июл 17, 2010 8:54 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Anna888 писал(а):
TakiSobie
Może nie, ale przynajmniej nie uważam, że polska dziewczyna będzie szukać pracy w restauracji przez 2 tygodnie.

Trzeba tłumaczyć pracodawcą że formalności w urzędzie nie są uciążliwe i nie zajmują dużo czasu. Że Pani biedzę związana z pracodawcą .. umową na pracę (w jego firme) i td

To jak z meldunkiem, każdy polak boi się zameldować obcokrajowców póki jemu nie wytłumaczysz że meldunek czasowy i żadnego ryzyko niema dla właściciela.
Trzy razy miałem taką sytuacje i zawsze udawało się wytłumaczyć i namówić pójść zapytać w urząd. Późnej było wszystko ok.
I do tego ja nie uczył polskiego na studiach, przyjechałem i odrazy zacząłem załatwiać wszystko sam s zoną, w trakcie ucząc polskiego .... Sprawy firmy, pracowników itd
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Dyskutujemy po POLSKU Часовой пояс: GMT + 1
На страницу Пред.  1, 2
Страница 2 из 2

Перейти: