Список форумов Поговорим о Польше Поговорим о Польше
Уютный форум о Польше и не только - www.forum.opolshe.ru

FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы   РегистрацияРегистрация 
 ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 

Wladimir Kirianow, Владимир Кирьянов (wywiady, nagrania)
На страницу Пред.  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  След.

Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Polska Prasa / Dowolne media po polsku
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
zetef

СообщениеДобавлено: Вт Дек 04, 2007 8:52 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

A mnie się to podobało, cytat: "9. Перед уходом обязательно плюньте в суп и обзовите хозяйку "бл..ю". Это должно произвести на русских впечатление. "
Trzeba spróbować.
Myślę że, to robi odpowiednie wrażenia na każdym i w dowolnym miejscu świata.
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Marlen

СообщениеДобавлено: Вт Дек 04, 2007 9:05 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Serek писал(а):
No moim skromnym zdaniem, Marlen rulez Smile

Embarassed Embarassed Embarassed

Marlen

СообщениеДобавлено: Вт Дек 04, 2007 9:08 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

zetef писал(а):
A mnie się to podobało, cytat: "9. Перед уходом обязательно плюньте в суп и обзовите хозяйку "бл..ю". Это должно произвести на русских впечатление. "
Trzeba spróbować.
Myślę że, to robi odpowiednie wrażenia na każdym i w dowolnym miejscu świata.

Ten cytat, zdaje sie, nawiazuje do rosyjskiego wierszyka:
"Подайте шляпу и пальто,
Е*ал я ваши именины,
Хозяйка - бл*дь, пирог - говно,
Котлеты явно из конины".

mickey

СообщениеДобавлено: Вт Дек 04, 2007 9:22 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

zetef писал(а):

Czy to uwaga a propos pani K-R (wieloletniej korespondentki tego i owego w Moskwie)?
Pamiętam jak żalila się, że "przez putinowską propagandę" Wink ma co raz mniej przyjaciół w Rosji Laughing Laughing

Нормальным людям, невозможно одолеть.
(А.Розенбаум)
zetef

СообщениеДобавлено: Вт Дек 04, 2007 10:16 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Marlen - wierszyk jest super.
A kto to jest ta baba - wygląda jak pudel. Kto to jest K-R?
Wyraźnie widać, ze powstaje nowy bożek do którego wszyscy się modlą i któremu mocno hołdują 'demokracja'. Przy tym każdy rozumie ją po swojemu. To głupota jakaś ewidentna.
Ja sam chciałbym takiego prezydenta jak Putin. Ludzie faktycznie potrzebują stabilizacji - a nie demokracji.
Stimuss

СообщениеДобавлено: Вт Дек 04, 2007 10:18 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

eeeee tam
Marlen lasencja Very Happy lol
golem

СообщениеДобавлено: Вт Дек 04, 2007 10:52 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Nie mylić Marlen z Krystyną Kurczab-Redlich /K-R/ Very Happy Very Happy Very Happy

СообщениеДобавлено: Вт Дек 04, 2007 10:53 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Swoją drogą , Marlen na kogo w końcu zdecydowałaś się głosować /jeżeli to nie tajemnica/ ? Very Happy

СообщениеДобавлено: Вт Дек 04, 2007 11:38 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Nie, to nie jest zadna tajemnica, ale w tej chwili juz nie ma znaczenia (juz wiadomo, ze tej partii nie bedzie w Parlamencie).
mickey

СообщениеДобавлено: Вт Дек 04, 2007 11:40 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Marlen? Marlen super! Exclamation
(А.Розенбаум)
zetef

СообщениеДобавлено: Вт Дек 04, 2007 11:50 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Właśnie obejrzałem filmik - z programu 'Prześwietlenie' - żałosne.
mickey

СообщениеДобавлено: Вт Дек 04, 2007 12:08 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

A kiedy było to "Prześwietlenie"? W marcu-kwietniu 2005r.? Pytam, bo do mnie ktoś wtedy dzwonił z TVN i zapraszał na "Prześwietlenie". Podałem termin kiedy mogę przyjechać, ale nikt już się nie odezwał. Być może Pana Redaktora zaprosili zamiast mnie jako bardziej odpowiednią osobę do prezentowania "rosyjskiego punktu widzenia" Wink .
(А.Розенбаум)
Serek

СообщениеДобавлено: Вт Дек 04, 2007 7:27 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Był bliżej i nie podawał terminów Wink
mickey

СообщениеДобавлено: Вт Дек 04, 2007 8:22 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

No tak. On ma do siedziby TVN pewnie parę kilometrów, a ja ponad 400 Sad .
(А.Розенбаум)
Serek

СообщениеДобавлено: Вт Дек 04, 2007 8:23 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Mogłeś nadawać ze studia "z Polski" Wink Mogli by nawet podpisać że z Władywostoku Wink
Rain

СообщениеДобавлено: Вт Авг 25, 2009 12:13 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Władimir Kirianow, "Pakt Mołotow-Ribbentrop" + film "Tajne Protokoły", TVP Info, (24.08.09)

Obejrzeć: http://rutube.ru/tracks/2289566.html?v=6efe6d12244e2a79064e8810131faacb

Rosyjski film, o którym mowa wyżej można pobrać tutaj:
http://rosjanie.pl/forum/viewtopic.php?p=129344#129344

Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/

Последний раз редактировалось: Rain (Пт Авг 28, 2009 12:18 am), всего редактировалось 1 раз
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
agrafek

СообщениеДобавлено: Вт Авг 25, 2009 8:06 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ciężko się to ogląda. Prowadzący to cham i idiota, typowy produkt systemu promocji umożliwiającego robienie kariery każdemu, kto uważa się za dziennikarza, przyzwoicie wygląda i jest dość wyszczekany, by trajkotać do mikrofonu. Pożal się Boże ekspert z pisma specjalizującego się w publikowaniu sensacyjnych fotografii opatrzonych wielkimi tytułami też wziął się tam chyba przez przypadek i był kompletnie nieprzygotowany do dyskusji (i zestresowany - co chwila przełyka ślinę, robi jakieś dziwne miny i dość panicznie strzela oczami na wszystkie strony). Było mi autentycznie przykro oglądać gościa programu, któremu wciąż przerywano i nie pozwolono dokończyć bodaj jednego zdania. Jeżeli mogę zrobić to tutaj, chciałbym szczerze przeprosić go za zachowanie prowadzącego, tak się nie robi. Niestety, fach dziennikarski nie tyle upada, co stacza się coraz niżej. Gdyby red. Kirianow spotkał się z przysłowiowymi panami spod budki z piwem, wykazaliby zapewne więcej taktu i przynajmniej wysłuchali wypowiedzi do końca. Oglądając wyczyny gospodarza programu było mi wstyd. Raz, że tak nie traktuje się gościa, któremu winniśmy uprzejmość i grzeczność, nawet jeśli się z nim nie zgadzamy, dwa, że facet narobił wstydu Polsce.

Równocześnie chciałbym napisać, że się z redaktorem Kirianowem nie zgadzam. Tyle, że nie bardzo mogę, bo przez pacana prowadzącego program nie bardzo mam się z czym nie zgadzać - toż Kirianow mógł wygłaszać jedynie strzępy poglądów, bo wciąż mu przerywano. Jak tu z czymś takim dyskutować?
Spróbuję oprzeć się na wrażeniach. A wrażenie miałem takie, że redaktor Kirianow starał się ukazać, że na poruszany temat można patrzyć z co najmniej dwóch stron, czego przykładem miał być omawiany film. Otóż, mylił się (jeśli mój domysł jest słuszny), moim zdaniem. Istotnie, co podkreślano, przed wybuchem II wojny spanikowana Europa starała się zapobiec katastrofie zawierając szereg traktatów i porozumień. Tym różnią się od paktu Ribbentrop - Mołotow, że większość z nich, w tym przywoływany przez film pakt o nieagresji pomiędzy Polską a Niemcami, stanowiła umowy zabezpieczające się przez wzajemną agresją. Tymczasem ministrowie Niemiec i ZSRR spotkali się by m. in. uzgodnić zasady agresji na suwerenne państwo. To istotna różnica i żadna ekwilibrystyka interpretacyjna jej nie zmieni. Dziwią zwłaszcza takie próby, gdy red. Kirianow w pierwszym niedokończonym zdaniu w programie zaznacza, że Rosja to nie ZSRR. Skoro tak, to czemu broni polityki ZSRR? Polityki, która przyniosła Rosjanom mnóstwo ofiar i cierpienia?
Rain

СообщениеДобавлено: Вт Авг 25, 2009 9:26 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ja przyznam się szczerze, że polska interpretacja w postaci "agresja" w pełni mi odpowiada i całkowicie się z nią zgadzam. Jak inaczej można nazwać takiego rodzaju najazd na obce państwo i zabójstwo tysięcy ludzi (co jest bez wątpienia zbrodnią wojenną i przestępstwem). To akurat nie ulega wątpliwości.

Niestety żyjemy w czasach, gdy moje prywatne zdanie jest mało ważne, ważne są gesty, interpretacje, oficjalne stanowisko (lub jeszcze tzw. po rosyjsku "политкорректность"). Żadne państwo nie chce być agresorem i winowajcą, żadne państwo nie chce mieć powodu dla personalnego trybunału w Norymberdze. Dotyczy to i Polski, która tak samo jak reszta Europy kombinowała jak mogła w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa uczestnicząc w pewnych paktach, protokołach, a nawet swoistych rozbiorach Czechosłowacji. Wystarczy tylko o tym wspomnieć i od razu słyszymy gadkę o tym, że można się o to pokłócić, że zależy jak się na tamte wydarzenia spojrzy, że to może być taka lub inna interpretacja.

Tak samo odnosi się to do Rosji, która może i jest spadkobiercą ZSRR, ale tak samo jak Polska nie jest już PRL-em, a RFN nie są już 3 Rzeszą. Nikt nie chcę u siebie w kraju w swoich podręcznikach stosować pewnych interpretacji, tych mniej słusznych. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ dla Rosjan sprawa II WŚ jest tematem kultu. ZSRR był krajem, który nie tylko poniósł największe straty i ofiary w tej wojnie, ale także wyzwolił Europę i świat od faszyzmu. W Rosji współczesnej może istnieć tylko taka interpretacja. Dla przykładu w Polsce 1945 na zawsze pozostanie okupacją sowiecką, a dla Rosjan wyzwoleniem Polski, w którym poległo kilkaset tysięcy żołnierzy różnych narodowości. Spróbujcie kiedyś w Moskwie komuś z kombatantów/weteranów powiedzieć, że była to zwykła okupacja. Nie radziłbym.

Dla Rosji wydarzenia z września 1939 roku były i pozostaną w przyszłości jedyną słuszną drogą, jedyną możliwą opcją, która w efekcie uratowała nie tylko ówczesny ZSRR, ale także cały świat. Najlepszym argumentem dla Rosjan będzie to, że w omawianych czasach każdy kraj robił to, co uważał za słuszne, aby się uratować.

W ostatnim czasie jednak trend jest bardzo prosty. Robi się wszystko, aby przepisać historię na nowo, żeby obarczyć winą za wojnę nie tylko Hitlera i Niemcy, ale także ZSSR. Nie wiem czy to jest dobry kierunek, nie wiem czy w ten sposób kiedyś uda się usprawiedliwić faszyzm i udowodnić, że był on symetryczną odpowiedzią na zagrożenia, które niósł w sobie komunizm. Dla Rosji i Rosjan historia pozostaje bez zmian. Z tym trzeba się będzie pogodzić...

Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
Rain

СообщениеДобавлено: Вт Авг 25, 2009 10:52 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Władimir Kirianow, "Pakt Mołotow-Ribbentrop", TVP-1 Info, (25.08.09)

Obejrzeć: http://rutube.ru/tracks/2290837.html?v=b0ff6dab94537282b3e3c261f56f5aeb

agrafek

СообщениеДобавлено: Вт Авг 25, 2009 11:01 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

W tym, o czym piszesz, należałoby, jak sądzę, rozróżnić dwa nurty. Piszesz iż wpisywanie w historię ZSRR odpowiedzialności za II wojnę światową stanowi próbę usprawiedliwienia faszyzmu. Mam nadzieję, że wiesz, iż nikt przy zdrowych zmysłach w Polsce usprawiedliwiać faszyzmu by nie próbował.
Gdy w Polsce pojawia się temat odpowiedzialność ZSRR za II wojnę światową, następuje to w ramach odreagowania za blisko pięćdziesiąt lat obowiązkowego milczenia na ten temat.
Jasne, żołnierze Armii Czerwonej szli po prostu bić faszystów, ponosili przy tym ogromne ofiary. Mało kto to neguje. Nieco inaczej sprawa wygląda z tymi, którzy nimi dowodzili, w konkretnie z samym wodzem, który miał własne cele. Stalin prowadził raczej krętą politykę, trochę z Hitlerem współpracując, trochę szykując się na niego. Wojna mogła być ZSRR na rękę, pamiętając, że Stalin z ofiarami ludzkimi (także wśród obywateli własnego państwa) nie liczył się zupełnie. Koniec końców ZSRR wyszło z wojny nie tylko zwycięskie, ale też jako dominujący gracz na globalnej scenie politycznej. Zwykli Rosjanie ponieśli ogromne, katastrofalne wręcz straty, ale wódz miał powód do satysfakcji.
Reengo

СообщениеДобавлено: Вт Авг 25, 2009 12:11 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Jako Rosjanin mogę powiedzieć jedno, tendencja o której Rain wspominał ma miejsce i z tym trzea będzie ostro walczyć. Popatrzcie uważnie, co ta niemiecka dupa trzyma na filmie drugim. To jest książka na okładce której widzimy Stalina i Hitlera jako jedną postać. Z całym szacunkiem, ale Hitler i Stalin to nie to samo, wszystko jedno jak patrzeć na ich koncepcje. Poczytajcie "Meine Kaumpf", przypomnijcie sobie teorię wyzszości rasy aryjskiej i obozy koncentracyjne. Komunizm może i był utopią, ale nie zakładał eksterminacji całych narodów i niewolnictwo w czystej postaci. Niemców rozumiem doskonale, dla nich najważniejsze z czasem osiągnąć taki stan, w którym oni ponoszą dokładnie 50% odpowiedzialności za drugą wojnę światową. Proszę pamiętać, że ZSRR i komunizm w odróżnieniu od faszyzmu nigdy nie były potępione przez świat, ONZ-ety, trybunały. Ja widzę tu tylko odwracanie kota ogonem. Polsce z kolei jak zawsze trzeba przeprosin. To jest poniżające, być wieczną ofiarą. Poza tym z Rosją to nie przejdzie nigdy.
Mirek

СообщениеДобавлено: Вт Авг 25, 2009 12:33 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Reengo
Opowiadasz bzdury jak mało który. Komunizm był jeszcze bardziej krwiopijczym smokiem niż nazizm(nie używajmy słowa faszyzm, nie ta ideologia, nie to państwo), lepiej poszukaj jakiegoś ogólnoświatowego bilansu ile istnień komunizm(Azja, Afryka, Ameryka południowa i Europa środkowa i wschodnia) pochłonął i jak fałszywą jest ideologią . 100 milionów ludzi, człowiecze, sto milionów. Więc nie baw się w jego adwokata.
Przeczytaj sobie Divini Redemptoris .ONZ-ty go nie potępiły i nie potępią bo są "dziećmi wspólnych rodziców". Hitleryzm natomiast jest systemem stworzonym na potrzeby Niemców. Wy, Ruscy ciągle z nimi się wąchacie i nie możecie pojąć, iż oni i tak na koniec Was zaatakują, najpierw Polskę potem Was. Niemczyzna to Hydra, bestia zachłanna której nie wystarczy odrąbać łeb. Trzeba jej wypalić wnętrze. Pomogliście nam zrobić porządek z Ukraińcami od Bandery, zawdzieczamy Wam odzyskanie granic piastowskich, cześć poległym Rosjanom, ale ZSRR nam ludzi namordował, UBECJĘ ośmielał. O tym pamiętajcie. Dla mnie Rosjanie, ci biali, są pierwszymi ofiarami komunizmu, który nie jest wcale rosyjski tylko jest dziełem pewnej międzynarodówki. Ale jeśli jakiś Rusek jest z niego dumny, to nie jest prawdziwym Rosjaninem tylko dupkiem. Takich nie szanuję. Trzeba nie mieć piątej klepki, żeby popierać ustrój, który wynaradawiał Rosjan, mordował rosyjskie elity, wywłaszczał i terroryzował gospodarzy na swojej ziemi.
Teraz Niemcy się szykują na Nas, mam nadzieję, że mimo iż nasz rząd Was prowokuje, nie podacie sobie z nimi nad Nami ręki.

Последний раз редактировалось: Mirek (Ср Авг 26, 2009 8:00 am), всего редактировалось 3 раз(а)
Rain

СообщениеДобавлено: Вт Авг 25, 2009 7:02 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

No właśnie. Z jednej strony bardzo mi się spodobało to, co powiedział Pan profesor w tym ostatnim programie, że "nie trzeba się aż tak prężyć i denerwować, przecież ani Niemcy ani Rosja żadnej wojny już nie planują". Kto by wątpił? NATO zaatakuje NATO? Czy też Rosja zrobi USSR Reactivation i wyruszy nagle na Zachód? Żeby, co? Żeby komunizm zwyciężył czy może po Polski gaz i ropę? Smile

Proszę także zauważyć, że po takiej wojnie - PO ZABICIU PRZEZ NIEMCÓW 30 MLM OBYWATELI ZSRR jesteśmy nie tylko partnerami, a nawet przyjaciółmi. Jakoś nie słyszę, aby ktoś w Rosji krzyczał, że Niemcy mają raz na rok przepraszać za nazizm itd. Bo, to przeszłość, bo to koniec i kropka. Już od 1945 r., jakby ktoś nie wiedział.

Jest też coś, co mnie dziwi. Istnieje opinia, że w Polsce jest pewien niedosyt po prawie 50 latach kłamstw i nieprawdy. Mogę to zrozumieć, ale już od 20 lat w Polsce ludzie znają całą prawdę i otwarcie o wszystkim mówią. Czy 20 lat to za mało, aby się tą prawdą najeść?

Powstaje pytanie, dlaczego akurat teraz przed wizytą Putina w Polsce sprawa jest tak rozdmuchiwana, że dziennie możemy oglądać w telewizji po 5-6 programów na temat początku wojny i paktu M-R.? Może ktoś tego potrzebuje? Może to jest 100 razy ciekawsze od zajmowania się górnikami, stoczniowcami, pielęgniarkami, mundurowymi, którzy już nie mają co jeść.

Załóżmy, że powiem to, co chyba każdy wie: Rosja nigdy żadnego stanowiska w sprawie wojny i paktu nie zmieni. To jest AKSJOMAT. Nie zmieniła tego stanowiska za Gorbaczowa, nie zrobiła tego za Jelcyna, za Putina tym bardziej, a teraz za Niedźwiadka nagle boom!!! Zmieniamy pilnie historię naszej Ojczyzny, bo w Polsce się denerwują ileż można trzymać nas w niepewności: czy była agresja czy jednak aneksja?

W starych komputerowych krach 3D można było na jakimś krzywo zrobionym poziomie spokojnie utkwić pomiędzy ścianą, a sufitem i tam już zostać. Postać dostawała drgawki, ale wydostać się już nie mogła, mogło to trwać całą wieczność. Ja w takiej sytuacji zawsze sobie pod nogi rzucałem granat...

Mirek

СообщениеДобавлено: Вт Авг 25, 2009 9:09 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain, jak było tak było, ale nie można Rosjan, jako Narodu(nie mylić ze społeczeństwem) obwiniać za zbrodnie komunizmu, ponieważ ten Naród był pierwszą i jedną z największych jego ofiar. Te oskarżenia to prowokacja i prowokatorom wcale nie chodzi o obiektywną, moralną ocenę tego okresu tylko o to by zyskać w polskim społeczeństwie niechęć do obecnego ustroju w Rosji aby w przyszłości mieć zielone światło do rozpoczęcia pewnych działań, to się nazywa podgotowka.
Rain

СообщениеДобавлено: Вт Авг 25, 2009 9:50 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Sytuacja jest zbyt skomplikowana. Z jednej strony obwiniać nie można, z drugiej cały czas słyszymy, że jako kontynuator i spadkobierca ZSRR Rosja musi ponosić za pewne rzeczy odpowiedzialność, za pewne, zdaniem niektórych powinna nawet zapłacić gotówką.

Przez wiele lat po rozpadzie Związku Radzieckiego nie było pewnych tendencji. Nie pamiętam, żeby ktoś burzył lub przenosił pomniki żołnierzy, nie było żadnych muzeów komunizmu, w których odwiedzający miałby deptać flagę radziecką, nikt nie oskarżał Rosjan o "ukierunkowany gołodomor" w czasach, gdy głodował cały kraj. Przykładów może być cała masa. W ostatnich latach słyszymy np. głosy Ukrainy i Estonii, które chcą przepisać pewne fragmenty historii, z morderców i przestępców zrobić bohaterów narodowych. To, co kiedyś bez dwóch zdań było białe i czarne teraz może mieć dowolny kolor, wszystkie 256 odcieni szarości na życzenie pewnych partii politycznych, nacjonalistów etc.

Proszę sobie wyobrazić, że dożyliśmy chwili, gdy w jednym z krajów Unii Europejskiej zupełnie legalnie odbywają się defilady SS-manów i to jest super, to jest dozwolone.
Idziemy w bardzo dziwnym kierunku...

Mirek

СообщениеДобавлено: Вт Авг 25, 2009 10:30 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Stąd rajdy imienia Stepana Bandery Sad itp.
agata_88

СообщениеДобавлено: Ср Авг 26, 2009 10:07 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Mirek писал(а):
Teraz Niemcy się szykują na Nas

Proszę rozwiń tę myśl Smile

W ogóle dyskusja, czy Hitler, czy Stalin był gorszy trochę nie ma sensu. Obaj popełniali takie same nieludzkie zbrodnie.
Ucierpiały na tym wszystkie narody słowiańskie, które teraz kłócą się kto był większą ofiarą i z czyjej winy. I nie dziwi mnie np., że Rosjanie w Polsce się wkurzają, jak niektórzy Polacy ciągle wytykają im tylko te czarne karty historii, sugerując miliony poległych w czasie wojny byli zbrodniarzami, co jest kompletną bzdurą.
Na szczęście wydaje mi się, że przynajmniej wśród Polaków gdzieś w moim wieku to się zmienia, im dalej będziemy od pewnych wydarzeń, tym więcej będzie obiektywizmu w ich przedstawianiu.
Mirek

СообщениеДобавлено: Ср Авг 26, 2009 10:34 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

agata_88 писал(а):
Mirek писал(а):
Teraz Niemcy się szykują na Nas

Proszę rozwiń tę myśl Smile

Obserwuję ich poczynania względem Nas w różnych dziedzinach , ostatnio zaobserwowałem, że tegoroczny zjazd związku "wypędzonych" był największy w swojej historii a kanclerz Merkel swoją obecnością i poparciem daje sygnał, że coś z tego się wykluje, co?-roszczenia terytorialne(po Kosowie wszystko jest możliwe) lub jakieś "rekompensaty". Śląskie organizacje dysydenckie oficjalnie popierają roszczenia Niemiec względem Polski(sic!). Skandaliczne zachowania Niemców na olimpiadzie w Berlinie(Monika Pyrek), czy traktowanie utalentowanego kierowcy światowej klasy Kubicy w teamie BMW wyczerpują znamiona szykan. Jakiś czas temu prasa niemiecka używała terminów "polskie" obozy zagłady(sic!). Spostrzeżeń jest znacznie więcej ale nie o wszystkim napiszę. Dodam, że te działania są wyraźnie zsynchronizowane i nasilają się w ostatnim czasie, podobnie to wyglądało w latach trzydziestych po dojściu Hitlera do władzy, ciągłe roszczenia, kpiny i pretensje. To rutynowe działania, zwłaszcza, że oni doskonale sobie zdają sprawę, że nasza gospodarka, obronność czy instynkt państwa w parlamencie i społeczeństwie są na tragicznym poziomie

Na szczęście wydaje mi się, że przynajmniej wśród Polaków gdzieś w moim wieku to się zmienia, im dalej będziemy od pewnych wydarzeń, tym więcej będzie obiektywizmu w ich przedstawianiu.

Dobrze by było, ale my budujemy nasz światopogląd na jakichś źródłach wiedzy, np.książki, media etc. Jeśli masz wszędzie jednostronną propagandę np.proniemiecką(choćby z tej racji, że większość gazet jest własnością obcego kapitału w tym znaczna niemieckiego), lub antyrosyjską, to skąd młodzi ludzie mają wiedzieć co jest prawdą a co kłamstwem? Sama intuicja niewiele da i sprowadza na bezdroża poglądowe. Sprawa jest naprawdę trudna do rozwiązania. Piszę to w tym dziale, żeby uzmysłowić użytkownikom, jak bardzo potrzebujemy wsparcia politycznego Kremla i jak głupio i nieodpowiedzialnie postępują "nasze" "elity" atakując Rosję.
golem

СообщениеДобавлено: Ср Авг 26, 2009 11:34 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Mirek
Nie zauważam niemieckich "przygotowań" przeciwko Polsce. Ocena niemieckiej polityki przez pryzmat wypowiedzi szefostwa związku wypędzonych ma tyle wspólnego z rzeczywistością co ocena polskiej polityki przez pryzmat wypowiedzi członków stowarzyszeń kresowych. Merkel przed wyborami zbiera głosy. Kaczyński też jeździ na kresowe wiece i co z tego wynika - nic. Jakoś nie zamierza odzyskiwać dawnych kresów. Przeciwnie dba o jak najlepsze stosunki z Ukrainą. Podobnie Merkel z Polską.
Dwie skłócone wzajemnie partyjki pseudo śląskie nie mają żadnego znaczenia. O zachowaniu na stadionach nie wspominam bo to osobna konkurencja. Tak zachowują się wszyscy i wszędzie /niestety/.
Na polityczne wsparcie Kremla nie ma co liczyć bo Kreml od 300 lat konsekwentnie popiera Niemcy.

СообщениеДобавлено: Ср Авг 26, 2009 11:43 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):

Jest też coś, co mnie dziwi. Istnieje opinia, że w Polsce jest pewien niedosyt po prawie 50 latach kłamstw i nieprawdy. Mogę to zrozumieć, ale już od 20 lat w Polsce ludzie znają całą prawdę i otwarcie o wszystkim mówią. Czy 20 lat to za mało, aby się tą prawdą najeść?

Powstaje pytanie, dlaczego akurat teraz przed wizytą Putina w Polsce sprawa jest tak rozdmuchiwana, że dziennie możemy oglądać w telewizji po 5-6 programów na temat początku wojny i paktu M-R.? Może ktoś tego potrzebuje? Może to jest 100 razy ciekawsze od zajmowania się górnikami, stoczniowcami, pielęgniarkami, mundurowymi, którzy już nie mają co jeść.

Akurat odnoszę wrażenie, że reakcje polskie dotyczą wyłącznie wypowiedzi rosyjskich środków masowego przekazu i stanowią reakcje na nie. Wynika z tego, że to raczej w Rosji komuś zależy na podgrzaniu atmosfery przed wizytą. Nie pierwszy zresztą raz. kiedy ostatnio Sikorski wybierał się do Moskwy na dzień przed jego wizytą rosyjskie publikatory podały informację o wydaleniu przez Polskę dwóch dyplomatów rosyjskich pomimo, że doszło do tego parę miesięcy wcześniej a Rosjanie także wydalili dwóch dyplomatów polskich. Obie strony umówiły się, że nie będą nagłaśniać sprawy i nagle robi to strona rosyjska na dzień przed wizytą Sikorskiego. Po co ? Teraz mamy coś podobnego. 1 września przyjeżdża Putin a 31.08 maja być w Rosji ujawnione rzekomo porażające dokumenty o współpracy polsko-niemieckiej. Po co?
Abstrahuję już od tego, że pewnie niczego nie zobaczymy. Gdyby były jakieś tajne dokumenty to dawno zostałyby ujawnione przez Niemców lub Rosjan.
agrafek

СообщениеДобавлено: Ср Авг 26, 2009 11:58 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain:
Цитата:

Czy nie mylisz przyczyn i skutków? Bo przecież Putin przyjeżdża na obchody 70 lecia rozpoczęcia II wojny światowej. Nic więc dziwnego, że ten akurat temat jest wałkowany. To trochę jakbyś się dziwił, że premier przyjechał odwiedzić rejony objęte powodzią i zastanawiał czy ta powódź to przypadkiem nie była wymierzana w premiera, który akurat był w okolicy;).
Mirek

СообщениеДобавлено: Ср Авг 26, 2009 12:02 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ad.Golem
Porównywanie siły politycznej, liczebności i możliwości związku kresowiaków i związku wypędzonych jest nieuczciwe.To są dwie różne jakości. Podobnie jest z porównywaniem poparcia Merkel dla ziomków a Kaczyńskiego dla kresowiaków. To jest poprostu śmieszne. Poparcie naszego prezydenta nic nie znaczy, chyba, że robi coś dla amerykańskich neokonserwatystów. Wtedy to coś znaczy. Poparcie p. Merkel jest niezwykle prestiżowe i nie tylko prestiż jest tu zyskiem dla związku.
W pierwszej wojnie św. też Kreml popierał Niemcy? A w drugiej konsekwentnie? Niezwykle łatwo Ci się bagatelizuje ważne rzeczy i nagina fakty.

Последний раз редактировалось: Mirek (Ср Авг 26, 2009 1:28 pm), всего редактировалось 1 раз
golem

СообщениеДобавлено: Ср Авг 26, 2009 12:50 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Interes? Kłania się spiskowa teoria dziejów?
Zacznijmy od tego w czym przejawia się rzekome poparcie Merkel dla wypędzonych. Bo chyba nie w samej jej obecności na zjeździe. Czy Merkel popiera jakiekolwiek działania mające zmienić ustalone granice? Nie. Czy wreszcie same związki wypędzonych dążą do tego? Jakoś o tym nie słychać. Nie dajmy się zwariować. Histeria antyniemiecka do niczego nas nie zaprowadzi poza ośmieszeniem się w oczach świata.
Bić na alarm trzeba wtedy kiedy są realne przyczyny inaczej zostaje się w sytuacji tego pastuszka co to ciągle wołał, że wilki porwał mu jagnią aż reszcie znudziło się tego słuchać i kiedy rzeczywiście potrzebował pomocy to nikt mu jej nie udzielił.
Co do faktów. Od czasów Katarzyny Wielkiej istniały ścisłe związki niemiecko-rosyjskie. 4 rozbiory Polski to mało ?. I i II wojna to wyjątki potwierdzające regułę i zauważ, że wojny te zaczęli Niemcy. Miłość Rosji do Niemiec jest ślepa i wieczna. Nie zaszkodziła jej nawet II wojna światowa.

СообщениеДобавлено: Ср Авг 26, 2009 1:43 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Mirek skąd się u Ciebie wzięła ta niechęć do Niemców? Tylko z powodu związku wypędzonych? Na takiej zasadzie ktoś inny może nienawidzić wszystkich innych naszych sąsiadów, wszędzie znajdą się ludzie którzy mają kontrowersyjne poglądy.
Ty przytaczasz przykłady poglądów mniejszości Niemców.
Myślisz, że wśród Polaków i Rosjan nie ma nacjonalistów?
Mirek

СообщениеДобавлено: Ср Авг 26, 2009 1:49 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

golem писал(а):
zauważ, że wojny te zaczęli Niemcy. Miłość Rosji do Niemiec jest ślepa i wieczna. Nie zaszkodziła jej nawet II wojna światowa.

Właśnie zauważyłem, że Niemcy rozpoczęli. Nie tylko te wojny. Z jednej piszesz "zauważ", zdrugiej sugerujesz, żebym kładł się spać, bo odwieczny wróg stał się potulnym barankiem.
Miłość może i była wtedy jak dwór carski obsiedli Niemcy. Ale pisanie, że miłość Rosji do Niemiec jest ślepa i wieczna jest głupie.
Osobiście wierzę, że najlepsze lata między Rosją i Polską jako partnerami są przed nami. Wierzę też, że Rosja odegra w historii wielką rolę, oczywiście stanie się to nie w najbliższej przyszłości ale za jakiś czas.
Mirek

СообщениеДобавлено: Ср Авг 26, 2009 2:04 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

agata_88 писал(а):
Mirek skąd się u Ciebie wzięła ta niechęć do Niemców? Tylko z powodu związku wypędzonych? Na takiej zasadzie ktoś inny może nienawidzić wszystkich innych naszych sąsiadów, wszędzie znajdą się ludzie którzy mają kontrowersyjne poglądy.
Ty przytaczasz przykłady poglądów mniejszości Niemców.
Myślisz, że wśród Polaków i Rosjan nie ma nacjonalistów?

Nacjonalizm (z łac. natio – naród) - postawa społeczno-polityczna uznająca naród za najwyższe dobro w sferze polityki. Nacjonalizm uznaje sprawy własnego narodu za najważniejsze. Głosi solidarność wszystkich grup społecznych danego narodu.

Czemu więc nacjonalizm w Twoich wypowiedziach jest tak demonizowany? Ja nie uważam, że nacjonalizm jako taki jest zły, przeciwnie. Co do tej "mniejszości" jak ją nazwałaś to związek "wypędzonych" liczy według oficjalnych źródeł 2 miliony członków i 8 milionów sympatyków. Niemiecki szowinizm (nie mylić z nacjonalizmem) wiąże się ściśle z wielkimi roszczeniami terytorialnymi. Żeby to sobie uzmysłowić trzeba sprawdzić na mapie z przedwojnia jakie terytoria obecnej Polski leżały w granicach Niemiec i poczytać, że mając pół obecnej Polski już wtedy uważali się za pokrzywdzonych terytorialnie. Nie tylko przez Polskę. Podaję źródło: Feliks Koneczny "Bizantynizm niemiecki". Używając takich naiwnych określeń jak mniejszość pamiętajmy, że Hitler do władzy został dopuszczony dzięki miażdżącemu poparciu Niemców. Dziś manipuluje się tym faktem i stwierdza, iż uwiódł on tłum swoimi przemówieniami. A co takiego mówił, że się tak spodobał? Proszę chwycić za Mein Kampf.
golem

СообщениеДобавлено: Ср Авг 26, 2009 2:20 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Mirek писал(а):
golem писал(а):
zauważ, że wojny te zaczęli Niemcy. Miłość Rosji do Niemiec jest ślepa i wieczna. Nie zaszkodziła jej nawet II wojna światowa.

Właśnie zauważyłem, że Niemcy rozpoczęli. Nie tylko te wojny. Z jednej piszesz "zauważ", zdrugiej sugerujesz, żebym kładł się spać, bo odwieczny wróg stał się potulnym barankiem.
Miłość może i była wtedy jak dwór carski obsiedli Niemcy. Ale pisanie, że miłość Rosji do Niemiec jest ślepa i wieczna jest głupie.
Osobiście wierzę, że najlepsze lata między Rosją i Polską jako partnerami są przed nami. Wierzę też, że Rosja odegra w historii wielką rolę, oczywiście stanie się to nie w najbliższej przyszłości ale za jakiś czas.

Wiara czyni cuda. Wolę bardziej przyziemne zjawiska. Nie widzę /niestety / przesłanek, które pozwalał by uznać, że w stosunkach polsko-rosyjskich zajdą jakieś istotne i pozytywne zmiany.
Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku stosunków rosyjsko - niemieckich. Słynne przyjaźnie Kohla i Jelcyna oraz Putina i Schroedera. Czy nawet obecne kontakty Merkel i Putina lub Miedwiediewa. Zresztą poczytaj sobie rosyjskie fora to zobaczysz co sądzą Rosjanie o Niemcach a co o Polakach i jaka jest różnica w tych sądach na naszą niekorzyść. Nie musisz się zresztą zbytnio męczyć. Taki temat jest nawet na tym forum w rosyjskojęzycznej części.
Mirek

СообщениеДобавлено: Ср Авг 26, 2009 2:28 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

dla tego zauważ,że napisałem "oczywiście stanie się to nie w najbliższej przyszłości ale za jakiś czas", czyli wtedy jak się przewiozą.

Wiara czyni cuda. Wolę bardziej przyziemne zjawiska

Ja też nie myślę sercem, tylko używam rozumu. Jednak w tej sprawie kalkuluję inaczej niż Ty.
agata_88

СообщениеДобавлено: Ср Авг 26, 2009 3:32 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Uwierz mi Mirku, że nie gonięza poglądam "większośći" bo gdyby tak było miałabym na szereg spraw zupełnie inne poglądy.
Nie wiem skąd masz dane c do sympatyków, ale ufam, że są wiarygodne - to cały czas sanowi jakieś 10-15 % społeczeństwa, czyli obiektywnie patrząc mniejszość.
Co do nacjonalizmu, o w ostatniej wypowiedzi miałam raczej na myśłi ten skrajny, rzeczywiście powinnam użyć choćby słowa szowinizm. Ale nacjonalizm w moim rozumieniu i tak jest dla mnie rodzajem wypaczenia patriotyzmu (ale o tym już nie dyskutujmy bo to nie na temat).
Mirek писал(а):
Używając takich naiwnych określeń jak mniejszość pamiętajmy, że Hitler do władzy został dopuszczony dzięki miażdżącemu poparciu Niemców.

To fakt, ale co mają z ym wspólnego młodzi Niemcy? Czy mają się cały czas czuć winni?
Mirek

СообщениеДобавлено: Ср Авг 26, 2009 3:47 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Nie tyle młodzi, co współcześni Niemcy myślą o terytoriach obecnej Polski i Czech podobnie co Ci z przed wojną. Zresztą agresja niemiecka nie zaczyna się od Hitlera, ale ponad tysiąc lat wcześniej. Teraz Niemcy mogą zrzucać winę na Hitlera bo przegrał wojnę i przez jego "nieudacznictwo" stracili niegdyś podstępnie zdobyte terytoria. Kto zna historię wie, że ich pochód na wschód jest stałym elementem niemieckiej polityki. Młodym Niemcom radziłbym niezapominać, że większość wojen a więc i ludobójstw w tej części Europy jest bezpośrednim, lub pośrednim dziełem ich przodków, jeśli jednak wolą półprawdy i kłamstwa jak to obecnie ma miejsce w ich mediach i związkach wyp. to niech się liczą z konsekwencjami.
Rain

СообщениеДобавлено: Ср Авг 26, 2009 11:08 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

golem писал(а):
Akurat odnoszę wrażenie, że reakcje polskie dotyczą wyłącznie wypowiedzi rosyjskich środków masowego przekazu i stanowią reakcje na nie. Wynika z tego, że to raczej w Rosji komuś zależy na podgrzaniu atmosfery przed wizytą. Nie pierwszy zresztą raz. kiedy ostatnio Sikorski wybierał się do Moskwy na dzień przed jego wizytą rosyjskie publikatory podały informację o wydaleniu przez Polskę dwóch dyplomatów rosyjskich pomimo, że doszło do tego parę miesięcy wcześniej a Rosjanie także wydalili dwóch dyplomatów polskich. Obie strony umówiły się, że nie będą nagłaśniać sprawy i nagle robi to strona rosyjska na dzień przed wizytą Sikorskiego. Po co ? Teraz mamy coś podobnego. 1 września przyjeżdża Putin a 31.08 maja być w Rosji ujawnione rzekomo porażające dokumenty o współpracy polsko-niemieckiej. Po co?
Abstrahuję już od tego, że pewnie niczego nie zobaczymy. Gdyby były jakieś tajne dokumenty to dawno zostałyby ujawnione przez Niemców lub Rosjan.

Pamiętam tę całą historię z Sikorskim i nie wiem dokładnie czy było to prowokacja i komu w Rosji mogło na tym zależeć. Jeśli chodzi o wizytę Putina 1 września wiem na 100% jedno - Rosja nigdy nie miała do Polski żadnych pretensji jeśli chodzi o 1939 rok. Pakt M-R. jest paktem, który z resztą tak samo jak zbrodnia Katyńska mało kogo w Rosji interesuje. Można powiedzieć, że pamiętamy o tym wszystkim tylko dzięki Polsce, a konkretnie jak jest skandal. Wtedy prasa rosyjska o tym trochę piszę. Z tego wniosek, że broni się raczej Rosja, ponieważ w ostatnim czasie musi nerwowo reagować nie tylko na polskie uwagi czy na Polską interpretację historii, ale także na próby przekłamania historii ze strony innych "partnerów". Wiemy, że w Rosji na poziomie państwowym podjęto pewne działania, żeby z taką sytuacją poradzić i symetrycznie lub asymetrycznie na takie oskarżenia odpowiadać. Tam gdzie jest przyczyna na pewno będą jej skutki...

agrafek писал(а):
Czy nie mylisz przyczyn i skutków? Bo przecież Putin przyjeżdża na obchody 70 lecia rozpoczęcia II wojny światowej. Nic więc dziwnego, że ten akurat temat jest wałkowany. To trochę jakbyś się dziwił, że premier przyjechał odwiedzić rejony objęte powodzią i zastanawiał czy ta powódź to przypadkiem nie była wymierzana w premiera, który akurat był w okolicy;).

Jak już wspomniałem powyżej zaczęło się nie od rocznicy, która przypada na ten rok (poczytaj wcześniejsze moje posty). Mam miejsce pewna tendencja, pewien trend, uczestniczy w tym wszystkim kilka krajów. Skutek będzie tylko jeden - Rosja będzie wszystkim odpowiadać i tłumaczyć swoją pozycję. Pozycja pozostanie niezmienna. Więc można powiedzieć, że po raz kolejny jest to szekspirowskie "much ado about nothing" w atmosferze skandalu lub quasi skandalu, co polska elita rządząca po prostu uwielbia.

Poza tym ówczesny prezydent Rosji już był kiedyś okrzyknięty przy okazji rocznicy Zwycięstwa w II wojnie Swiatowej mianem cyt. "Putinoccio". Zatem do Polski zdaniem polskich polityków i polskiej prasy wybiera się fachowy kłamca z długim drewnianym nosem. Człowiek do którego Polacy mieli parę lat temu wysyłać charakterystyczne kartki, a prasa umieszczała nagłówki cyt. "Putin miej honor".

Rain

СообщениеДобавлено: Ср Авг 26, 2009 11:17 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

W kontekście tego, co bardzo słusznie napisał wcześniej Golem, o zawieraniu różnych paktów czy protokołów pomiędzy ludożercami, przypomniał mi się jeden rosyjski kawał (poniżej). Sytuacja w Europie przed wojną wyglądała właśnie tak ja w tym kawale, w związku z tym szukanie po 70 latach jakiegoś nowego winowajcy, tym razem "number-2, number-3" czy "agresora lite" lub "agresora professional 1939 v1.0" jest pozbawione sensu. Od lat wszystko dobrze wiemy...

Цитата:
Едет Ромео на лошади-весь в говне:лицо в говне,руки в говне ,ноги в говне, лицо в говне,вся одежда в говне,вся лошадь в говне. Едет он по лесу , а вокруг все деревья в говне,каждая веточка в говне, каждый кустик в говне,все птички в говне,все зверьки в говне,выезжает он на поле ,а там крестьяне работают -все в говне,все поле в говне
каждая травинка в говне, подъезжает к замку-тот весь в говне-во рву говно,со стен стекает говно,перед Ромео открываются ворота и оттуда вытекает говно.ОН продолжает свой путь по улицам города,которые все запружены говном,все дома в говне,все люди в говне,в канавах говно,повсюду говно.Ромео подъезжает к дому и ему открывает дверь его Джульета ,вся в говнище-руки в говне,ноги в говне,лицо в говне,платье в говне.Ромео слезает с лошади и спрашивает: "Джулиета,а где здесь можно посрать?"

agata_88

СообщениеДобавлено: Чт Авг 27, 2009 7:21 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):

Nie tyle ciekawsze, co wygodniejsze. Politycy od zawsze wykorzystują takie wydarzenia, żeby odwrócić uwagę narodu od bardziej palących spraw.
Rain

СообщениеДобавлено: Чт Авг 27, 2009 11:41 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Metoda sprawdzona, ale nie wiem, co w końcu chcą osiągnąć...
agata_88

СообщениеДобавлено: Чт Авг 27, 2009 11:45 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Za rok wybory prezydenckie, więc zapewne zaczynają już kampanię. Tylko szkoda, że społeczeństwo na tym nie zyskuje.
golem

СообщениеДобавлено: Чт Авг 27, 2009 12:02 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Jak się zmieni prezydent to baaaardzo zyska. I już nie ma znaczenia kto nim zostanie /byle oczywiście nie Pierwszy Brat/.

СообщениеДобавлено: Чт Авг 27, 2009 2:24 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Władimir Kirianow, "Niemiecki film "Napad, 1 września etc, pakt", TVP-1 Info, (18.08.09)

Obejrzeć: http://rutube.ru/tracks/2299621.html?v=722ce28d59c5566c66db89f3c82a2516

agata_88

СообщениеДобавлено: Чт Авг 27, 2009 9:53 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

golem писал(а):
Jak się zmieni prezydent to baaaardzo zyska. I już nie ma znaczenia kto nim zostanie /byle oczywiście nie Pierwszy Brat/.

Ale to dopiero za rok Smile
Rain писал(а):
Władimir Kirianow, "Niemiecki film "Napad, 1 września etc, pakt", TVP-1 Info, (18.08.09)

Ciekawy materiał.
Okazuje się, że Niemcom jest łatwiej, niż naszym narodom, rozliczyć się z historią.
Rain

СообщениеДобавлено: Чт Авг 27, 2009 11:21 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Oczywiście, że łatwiej. Po pierwsze postawiono już po 45 roku wszystkie kropki na "i". Przez długie lata każdy wiedział dokładnie kto jest ofiarą, a kto agresorem. Wydawało się, że nie ma żadnych niedomówień lub wersji nr. 2. Po drugie są teraz tak samo częścią wspólnej Europy, formalnym sojusznikiem Polski w NATO, równoprawnym partnerem w Unii i sąsiadem.

Rosja i Polska jak się patrzy na te różne komisje nie zrobiły tak naprawdę niczego dla zbliżenia. Nikomu nie jest to potrzebne...

agata_88

СообщениеДобавлено: Пт Авг 28, 2009 9:48 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):
Rosja i Polska jak się patrzy na te różne komisje nie zrobiły tak naprawdę niczego dla zbliżenia. Nikomu nie jest to potrzebne...

Utknęliśmy w martwym punkcie i dopiero zupełna zmiana sceny politycznej w obu krajach MOŻE by coś zmieniła.
Takie są uroki demokracji - ludzie jakoś się dogadują, ale politycy niekoniecznie.
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Polska Prasa / Dowolne media po polsku Часовой пояс: GMT + 1
На страницу Пред.  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  След.
Страница 2 из 11

Перейти: