Список форумов Поговорим о Польше Поговорим о Польше
Уютный форум о Польше и не только - www.forum.opolshe.ru

FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы   РегистрацияРегистрация 
 ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 

Miedwiedy z balalajkami pija wodke na ulicach :-)

Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Polska Prasa / Dowolne media po polsku
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
Serek

СообщениеДобавлено: Ср Дек 20, 2006 5:39 pm    Заголовок сообщения: Miedwiedy z balalajkami pija wodke na ulicach :-) Ответить с цитатой

http://www.wprost.pl/kontynentrosja/?B=1

Z niecierpliwoscia czekam na dalsze odcinki.

Z kolei na tym forum interesujaca bedzie opinia ludzi ktorzy choc raz w ciagu ostanich 3 lat naprawde byli w Rosji i znaja ten kraj nie na podstawie takich "wrazen z podrozy".
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Rain

СообщениеДобавлено: Ср Дек 20, 2006 6:48 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

No obraził się dziennikarz, że Matwijenko nie przyjechała, a do Putina nie miał dostępu.

To jest niezłe:

Цитата:
Mimo wszystko de Custine rozmawiał z Mikołajem I. Dzisiaj spotkać się z władcą Rosji W. Putinem - zadanie niemożliwe. Nie pomogą tu na pewno arystokratyczne koligacje. Chyba, że kontakty w FSB.

Jestem ciekaw czy łatwo jest spotkać przy kawie z prezydentem RP... Smile

Цитата:
"Panie generale, a nie przeszkadza wam, członkom takiego szacownego stowarzyszenia z carskimi tradycjami, że przed pomnikiem Kutuzowa stajecie na baczność do melodii bolszewickiego hymnu?".

Możnaby pomyśleć, że komuchy i żołnierze armii czerwonej nie byli Rosjanami i Kutuzow czy Suworow nic dla nich nie znaczą. Takie mamy swoje niuanse, może nawet paradoksy. Jest taka książka Kucharzewskiego "Od białego do czerwonego caratu". Prawda jest taka, że dla Rosjan niewiele się zmieniło po rewolucji...

Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
Serek

СообщениеДобавлено: Ср Дек 20, 2006 8:16 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

"Jestem ciekaw czy łatwo jest spotkać przy kawie z prezydentem RP..."

W miarę łatwo. Każdy dziennikarz wie że w przypadku różnych konferencji czy innych imprez z udziałem VIP-ów obowiązuje coś takiego jak zaproszenie i akredytacja, zajmują się tym służby prasowe Wink
Zresztą akurat Putin dość często organizuje konferencje prasowe. Kaczyńskiego też przy takich okazjach można złapać.
A tu kolega mało tego że chciał się załapać na imprezę "na krzywy ryj" to i jeszcze się obraził że nie uzgodniono z nim listy uczestników! Jaka niedobra ta Matwijenko Wink
boho

СообщениеДобавлено: Ср Дек 20, 2006 8:33 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):

Jestem ciekaw czy łatwo jest spotkać przy kawie z prezydentem RP... Smile

trzeba znać pewnego Ojca Dyrektora i nie ma kłopotu.... mógłbyś biesiadować co tydzień Laughing

boho

СообщениеДобавлено: Ср Дек 20, 2006 8:43 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

nie należy się przejmować WPROSTem... proponuję życiorys wydawcy:
http://nr.freshsite.pl/?nr=12&id=511
który pokazuje , że najlepiej kąsa się dawnych kolegów i obsikuje dawne poglądy i fascynacje.....
tekst trochę zjadliwy, ale fakty to fakty.....
Wink

golem

СообщениеДобавлено: Ср Дек 20, 2006 10:10 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Jakie fakty masz na myśli ?

СообщениеДобавлено: Ср Дек 20, 2006 10:19 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Problem z Markiem Królem jest taki, że wyroku skazującego nie ma, a więc za winnego go uznać nie można.
Natomiast fakty... Do faktów Wprost ma bardzo twórcze podejście. Np. w ubiegłym roku kompletnie rozbroił mnie tekst w którym pisano że podczas sezonu turystycznego bodajże w Krynicy Morskiej umiera 7 osób. I możesz to rozumieć jak chcesz - umiera 7 kuracjuszy, 7 miejscowych emerytów... Takich kwiatków jest sporo w bardzo wielu tekstach - a formalnie nie ma się czego czepić. Kiedyś napisali że Łukaszenka ma broń chemiczną. Dowodem było to że do jakiejś bazy wojskowej wjeżdżały zielone cieżarówki. I jak temu zaprzeczyć?! Że nie ma na Białorusi zielonych wojskowych ciężarówek?!
golem

СообщениеДобавлено: Ср Дек 20, 2006 10:36 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

O Wproście mam wyrobione zdanie. Ale chodziło mi o to co boho miał na myśli w ostatnim swoim poście cytuję "tekst trochę zjadliwy, ale fakty to fakty..... "

СообщениеДобавлено: Ср Дек 20, 2006 11:45 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Wracając do tematu spotkań z prezydentami. Konferencje to dobra rzecz. W Polsce jest z tym bardzo liberalnie, sam bowieam byłem nie raz na jednej sali z Kwasem, Millerem, Buzkiem, Oleksym i oczywiście Putinym. Ale... Facio chciał osobiście z nim pogadać. Nie wiem dlaczego aż taka frustracja. Kwaśniewski też w swoim czasie zlekceważył wielu dziennikarzy i nie chciał się z nimi spotykać i udzielać wywiadu. Słyszałem kilka takich historii...
Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
Stimuss

СообщениеДобавлено: Чт Дек 21, 2006 9:54 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

A propos spotkań z wysokimi urzędnikami państwowymi.
U nas w Polsce kobita zadzwoniła do ministerstwa chciała rozmawiać z ministrem Xxxxx.
Minister nie odebrał telefonu, tylko jego sekretarz. I stwierdził, że jak ona śmie dzwonić, takie rzeczy trzeba ustalać wcześniej, wcześniej przefaksować zestaw pytań. A on jak mu się zachce to się na nie odstosunkuje Wink tyle jeśli chodzi o polskiego ministra.
Następnie zadzwiniła do ministra Xxxxxx we Szwecji (jako, że tam zamieszkiwała).
I co? Odebrał osobiście sam minister Xxxxxx i spytał w czym może jej pomóc Shocked aż słuchawkę upuściła z wrażenia.
Kiedyś byłem w Lublinie niedaleko KULu. Nagle patrzę jedzie eskorta czarnych limuzyn na sygnale (ze 6 chyba). Zablokowali ulicę. Ciekawe kto to taki? Prezydent obcego państwa przyjechał czy co?
Nie to tylko ówczesna pani poseł AWS, marszłek Grześkowiak do pracy przyjechała bo pracowała na KULu.
Np. w Italii prawo do takiej obstawy i eskorty na sygnale w całym państwie mają tylko 2 osoby: prezydent Włoch i Papież. Wink
golem

СообщениеДобавлено: Чт Дек 21, 2006 10:40 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Dobrze ale Szwecja i w ogóle kraje skandynawskie to wyjątki od reguły. Spróbuj zadzwonić do ministra we Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii itd.

СообщениеДобавлено: Чт Дек 21, 2006 11:59 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Po kontaktach z roznymi biurami prasowymi w Polsce i Rosji smiem twierdzic ze w Polsce jest jednak "liberalniej". W Rosji niemal norma jest ze biura prasowe splawiaja dziennikarzy ktorych nie znaja osobiscie, a w Polsce jednak traktuje sie o wiele zyczliwiej. Nie, oczywiscie, sytuacja ze pan minister odbierze telefon (nie komorkowy) raczej miejsca nie ma, ale tez czesto sie zdarza ze sam oddzwania.
Choc chyba nalezy o tym mowic w czasie przeszlym. Najlepiej bylo za rzadow AWS. Nieco sie pogorszylo za SLD. Natomiast obecny rzad na "pierwsza linie ognia" wystawil biura prasowe, ktore w 90 proc. przypadkow najwyzej przysylaja mailem odpowiedz jakiegos wiceministra. Ale w ogole odpowiadaja!!! w odroznieniu od ich rosyjskich odpowiednikow...

A co do prezydentow - prawda. Zaden nie bedzie sie umawial z byle dziennikarzem z ulicy. Zreszta norma jest ze prezydenci udzielaja wywiadow wylacznie ogolnokrajowym mediom i to na poziomie np. redaktor naczelny czy glowny publicysta. Dla szeregowego reportera jedyna szansa zamienic z nim pare slow to wylacznie jakas konferencja prasowa.
boho

СообщениеДобавлено: Чт Дек 21, 2006 5:39 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

można przedstawić się jako asystent ojca R. i myslę, że w wielu przypadkach by się udało.... Laughing
Ojuwkijsjikw(Оювкийсйикв)

СообщениеДобавлено: Чт Дек 21, 2006 7:11 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

A co ten dziennikarzyk sobie myślał, że może zobaczyć i porozmawiać z Putinem? Niech się zastanowi. Putin nie miałby czasu na nic oprócz tych audiencji. A czy ten Ślubowski porównuje się do markiza?

A poza tym, jestem pełen uznania dla takiego repotażu, w którym po Petersburgu spodziewał się tylko merowej Matwijenko (a tak na marginesie - jak ja ją lubię!)... Przynajmniej tylko to opisuje.

A kiedyś pisał takie dobre artykuły... Ale może to także kwestia gustu Wink

Natali

СообщениеДобавлено: Пт Дек 22, 2006 9:57 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

boho писал(а):
można przedstawić się jako asystent ojca R. i myslę, że w wielu przypadkach by się udało....

Poważnie? Już sprawdzałeś?
A tak na marginesie, można do Putina pismo napisać i za jakiś 1-2 miesiąca dostaniesz odpowiedz...
Ja mówią Francuzi "Je veux, je peux" = "Chcę to mogę", Polak potrafi, co nie? Wink

СообщениеДобавлено: Пт Дек 22, 2006 1:14 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Nie tak dawno znajome ze słynnego pisma kobiecego rozmawiały o tym, że należy wreszcie zrobić wywiad z Putinową. No bo w końcu to ciekawe, co powie o ciuchach i innych babskich sprawach pierwsza dama FR. Mogłem się tylko uśmiać, ale w szczegóły nie wchodziłem, nie chciałem nikogo urazić... Smile
boho

СообщениеДобавлено: Пт Дек 22, 2006 1:37 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):
Nie tak dawno znajome ze słynnego pisma kobiecego rozmawiały o tym, że należy wreszcie zrobić wywiad z Putinową. No bo w końcu to ciekawe, co powie o ciuchach i innych babskich sprawach pierwsza dama FR. Mogłem się tylko uśmiać, ale w szczegóły nie wchodziłem, nie chciałem nikogo urazić... Smile

a co z tą Putinową jest nie tak ? ? ? Question

Stimuss

СообщениеДобавлено: Пт Дек 22, 2006 1:53 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Serek a skąd ty to wytrzasnąłeś? ,,Miedwiedy z balalajkami pija wodke na ulicach Smile ?
Jakie znowu miedwiedy? To jakaś obiegówka o Rosji czy co?
A propos utartych schematów czy wiecie że przeciętny angol, amerykaniec...etc w zasadzie nie odróżnia Polaków od Rosjan?
Oni tam myślą że w W-wie w środku lipca po ulicach białe niedźwiedzie chodzą Very Happy Jak nie powiesz, że jest ciepło w lipcu to klientka w palcie w butach zimowych przyjedzie.
Często zamiast po polsku czy rosyjsku w amerykańskich filmach aktor mówi po serbsku, słowacku, czesku... i tak nikt przecież różnicy nie zauważy z tambylców.
Wiecie, że chyba odkryliście perpetum mobile.
Tiwi i mediach mówią o Rosjanach za przeproszeniem pierdoły i duby smalone. Jest tu na tej stronie paru osobników co odpłaca tym samym ,,przekom''. Później to wraca .... następnie jakaś babka mówie ,,wypi*****j'' z rosyjskiej części forum i tak dalej ....
NO perpetum mobile cholera jasna.
Rain

СообщениеДобавлено: Пт Дек 22, 2006 1:58 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

boho писал(а):
a co z tą Putinową jest nie tak ? ? ?

Wszystko jest tak. Po prostu nie słyszałem o tym, żeby udzielała wywiadów dla kobiecych pism. Poza tym jest jeszcze kilka niuansów...

Serek

СообщениеДобавлено: Пт Дек 22, 2006 3:44 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Borat mowi po polsku zamiast po kazachsku Wink
Rain

СообщениеДобавлено: Сб Дек 23, 2006 12:20 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Parę słów od siebie dodał: "dziękuję" i chyba "dzień dobry"...
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Polska Prasa / Dowolne media po polsku Часовой пояс: GMT + 1
Страница 1 из 1

Перейти: